تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت نفوذ اجتماعی چیست 2021

دانلود پاورپوینت نفوذ اجتماعی چیست 2021

دانلود پاورپوینت نفوذ اجتماعی چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت نفوذ اجتماعی چیست

 

پاورپوینت نفوذ اجتماعی چیست شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

Influence در لغت به‌معنای نفوذ، تأیید، اعتبار، برتری و تفوّق آمده است و Social به‌معنای اجتماعی، دسته‌جمعی و برگرفته از واژه society به‌معنای وابسته به جامعه می‌آید.

یكی از مسائلی كه همواره در زندگی افراد جلوه‌گر است، نفوذ اجتماعی است دیگران می‌كوشند به انحای مختلف ما را وادارند كه به دلخواه آنان فكر، احساس و رفتار كنیم. متقابلاً ما نیز در صدد تأثیرگذاری بر افكار، احساسات و رفتار آنان برمی‌آییم. «تأثیر اطرافیان در محیط اجتماعی هم بر نگرش‌ها و هم بر رفتار فرد، یكی از قدیمی‌ترین و برجسته‌ترین موضوعات هم در كتاب‌های جامعه‌شناسی(sociology) و هم در كتاب‌های روان‌شناسی اجتماعی(social psychology) بوده است.»

 

تعاریف

برای نفوذ اجتماعی، تعاریف بسیار مشابه در کتاب‌های روان‌شناسی اجتماعی، توسط اندیشمندان این علم ارائه شده كه به دو نمونه از آن‌ها اشاره می‌كنیم:

فرنچ و ریون؛ نفوذ اجتماعی مستلزم آن است كه شخص یا گروه برای تغییر نگرش‌ها یا رفتار دیگران، “قدرت اجتماعی” خود را اعمال كند. منظور از قدرت اجتماعی، نیرویی است كه شخص نفوذكننده جهت ایجاد تغییر مورد نظر در اختیار  دارد. این قدرت محصول دست‌رسی به برخی منابع و امكانات است (مثل: ‌پاداش‌ها، تنبیهات و اطلاعات) این منابع و امكانات نیز یا محصول جایگاه اجتماعی افراد در جامعه و یا محصول علاقه و تحسین دیگران می‌باشند.

دكتر یوسف كریمی؛ مفهوم نفوذ اجتماعی آن است كه كسی توان تحت تأثیر قرار دادن دیگران را چه با گفتار و چه با رفتار خود داشته باشد. وقتی در “عرف” گفته می‌شود فلانی شخص بانفوذی است، بدین معنی است كه او با پول خود و یا از طریق دوستی و آشنایی، قادر به انجام كارهایی است كه از همه كس برنمی‌آید. اما در “روان‌شناسی اجتماعی” توان هم‌رنگ كردن فرد با گروه و كنترل فرد از سوی گروه است.

 و …

فهرست مطالب

مقدمه
تعاریف
راه‌بردها
میزان نفوذ اجتماعی
پیامدهای رفتاری نفوذ اجتماعی
پذیرش
اطاعت
هم‌رنگی
پایان

 

عنوان : نفوذ اجتماعی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 776 کیلوبایت

تعداد صفحات : 44 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت نفوذ اجتماعی چیست

دانلود پاورپوینت نفوذ اجتماعی چیست 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا