اخبار روز

کامپیر24 | چطور همزمان فریلنسر و گردشگر باشیم؟

کامپیر24 | چطور همزمان فریلنسر و گردشگر باشیم؟

کامپیر24 | چطور همزمان فریلنسر و گردشگر باشیم؟

در این دنیای مجازی، هرکاری که قابلیت انجام شدن داشته باشد، انجام می‌شود. بازارهای مجازی باعث شده‌اند تا شغل‌های دورکاری بسیاری ایجاد شود و افراد از منزل‌هایشان یک کسب‌وکار را هدایت کنند، تولید محتوا کنند و دیگران را ترغیب به خرید از محصولات این بازارها کنند. در حوزه گردشگری نیز این مسئله صادق است. فریلنسرهای بخش گردشگری، می‌توانند یک گردشگر هم باشند و تجربیات خود را مستقیما به نگارش درآورند. یکی از بزرگترین مزایای کار به عنوان فریلنسر این است که به شما امکان می‌دهد هر زمان که بخواهید سفر کنید؛ اما برای اینکه بدانید چطور همزمان فریلنسر و گردشگر باشیم، این مقاله را تا انتها بخوانید.

فریلنسری چیست و فریلنسر به چه کسی می‌گویند؟

فریلنسری اساساً شغل آزادی محسوب می‌شود که در آن فرد برای خودش کار می‌کند، نه برای یک شرکت. در حالی که فریلنسرها کار قراردادی را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها انجام می‌دهند، آنها در نهایت خوداشتغال هستند. فریلنسر فردی است که بر اساس هر شغل یا هر وظیفه، معمولاً برای یک مدت کوتاه به عنوان یک پیمانکار مستقل، درآمد کسب می‌کند. یک فریلنسر کارمند دائمی یک شرکت نیست و بنابراین ممکن است آزاد باشد که مشاغل مختلف را به طور همزمان توسط افراد یا شرکت‌های مختلف انجام دهد؛ در حقیقت تعهد تام به شرکت خاصی ندارد. مگر اینکه به صورت قراردادی متعهد به کار انحصاری تا تکمیل یک پروژه خاص باشد. فریلنسرها براساس زمان و تلاش مورد نیاز برای تکمیل کار، با هزینه از پیش تعیین شده موافقت می‌کنند و پروژه‌ها را به کارفرما تحویل می‌دهند. این هزینه ممکن است یک کارمزد ثابت یا کارمزد ساعتی، روزانه، یا پس از هر پروژه یا هر اقدام مشابه دیگری باشد. یک فریلنسر می‌تواند یک روزنامه‌نگار پروژه‌ای باشد؛ یا در حوزه‌های گردشگری، طراحی و تصویرسازی گرافیکی، بازاریابی، رسانه و روابط عمومی، حمایت مالی (مانند تهیه مالیات)، نگارش، ویرایش و تصحیح، عکاسی و فیلمبرداری، ورود داده‌ها، برنامه نویسی نرم افزار، طراحی سایت و غیره فعالیت کند. درنتیجه و با توجه به اینکه این کار به صورت دورکاری و غالبا در منزل انجام می‌گیرد و ساعت زمانی منعطفی دارد، شغل جذاب و هیجان‌انگیزی است. البته به عنوان یک شغل، یک فریلنسر باید ماهر، با انگیزه و قادر به مقابله با جریان‌های درآمدی بی‌ثبات باشد.

مواد لازم جهت آماده سازی یک گردشگر خوب

اساس کار یک گردشگر بر روی لذت بردن از زیبایی‌های این دنیا و کسب تجربه پس از آشنایی با مردم فرهنگ‌های مختلف است. این افراد می‌خواهند با مردم شهرها و کشورهای مختلف تعامل داشته باشند؛ آن‌ها، فرهنگ آن‌ها و شیوه‌های زندگی آن‌ها را تجربه کنند و از مسیری که در پیش گرفته‌اند، نهایت استفاده را ببرند. برای تبدیل شدن به یک گردشگر خوب، ابتدا باید به تکنیک نهایت استفاده از زمان مسلط شوید. شما تمام روز را وقت ندارید در حافظیه شیراز بمانید یا در سفر به آگرا تماما محو زیبایی‌های تاج محل شوید. پس باید تقسیم زمان بین بازدید از مکان‌هایی که دوست دارید ببینید را یاد بگیرید. نکته مهم دیگر، درست خرج کردن است. شما هرچقدر هم که پول داشته باشید، باز باید خرج کردن درست و اصولی را یاد بگیرید. سبک سفر کردن موضوع بعدی است. مشخصا به عنوان یک گردشگر، قرار نیست در هر سفر کوهی از چمدان و وسایل همراهتان باشد. افراد بسیاری تنها با یک کوله‌پشتی حاوی وسایل اولیه و ضروری سفر می‌کنند که به آن‌ها کوله‌گرد (Backpacker) می‌گویند. نکته بعدی اینکه پیش از هر سفر درباره آن تحقیق کنید؛ تحقیق و بررسی حتی به صورت جزیی، به بهتر شدن سفرتان کمک می‌کند. خرید بلیط هواپیما و سفر حس بسیار خوبی دارد و انسان را با روی دیگری از زندگی آشنا می‌کند که باعث می‌شود از اتفاقات غیرمنتظره-هرچند سخت و آزاردهنده- استقبال بیشتری داشته باشد.

کار عمیق چیست و چه تأثیری بر روی فریلنسری دارد؟

نظریه‌ای وجود دارد تحت عنوان «کار عمیق». این نظریه بیان می‌دارد که اگر ما بتوانیم به عنوان یک فریلنسر، در مدت زمان اندک و محدود با بازدهی بالا و به صورت فشرده کار کنیم، در حقیقت این امکان را برای خودمان فراهم می‌کنیم حتی بتوانیم فصلی کار کنیم. به طور مثال اگر کار فریلنسر حوزه ویرایش و تولید محتوا است، اگر بتوانیم در بازه زمانی یک ماه چندین متن را ویرایش کنیم و به یک دستمزد معقول دست پیدا کنیم، این امکان برای ما فراهم می‌شود که در دو ماه بعدی تنها به عنوان یک گردشگر به سفر بپردازیم. بدون اینکه نیازی به کار کردن همزمان در سفر داشته باشیم. کار عمیق به شما کمک می‌کند تا کاری را درسطح ممتاز ارائه دهید. کار عمیق باعث می‌شود در مدت زمان کم به جایگاه والایی برسید و از طرفی وقت آزاد برای تفریحات خود داشته باشید. گرچه به طور کل بهره‌وری و بازدهی به عوامل بسیاری بستگی دارد؛ اما یک فریلنسر خوب باید بداند چطور می‌تواند از زمان خود به بهترین نحو استفاده کند. ذخیره زمان یک کار بسیار مهم، کمک‌کننده و راهبردی در حوزه فریلنسری است. شما باید با حداکثر کردن شدت تمرکز در کار، نتایج خلق‌شده در هر واحد زمان را افزایش دهید. به این ترتیب زمان کافی برای سفر کردن خواهید داشت.

فریلنسری و گردشگری

قدم اول برای اینکه هم فریلنسر باشید و هم گردشگر، این است که بتوانید در شرایط سفر توانایی تولید محتوای خودتان را حفظ کنید. مشخصا لپ تاپ یا هر وسیله‌ای که برای نوشتن نیاز دارید باید همراهتان باشد و به یک اینترنت نسبتا پرسرعت دسترسی داشته باشید. اینترنت هم برای کسب داده‌های اولیه و هم فرستادن مطالب برای کارفرما ضروری است. فرض کنید شما یک فریلنسر در حوزه گردشگری هستید. موضوع نوشتار شما توسط کارفرما مشخص می‌شود نه شما؛ اما شرایط مناسب زمانی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که از طریق فریلنسری کسب درآمد کنید و از طرفی، با پولی که درمی‌آورید، با خیال راحت به هر جا که دلتان می‌خواهد سفر کنید. شما تعهدی به حضور هر روزه در یک شرکت ندارید و این مهم‌ترین امتیاز برای یک فریلنسر گردشگر است. برای اینکه بتوانید در حین سفر، مطالب با کیفیتی به همان اندازه که در شرایط غیر از سفر تولید می‌کنید، برای کارفرما بفرستید، باید بررسی همه‌جانبه‌ای نسبت به موضوع داشته باشید. برای افزایش درکتان از یک مطلب، ضروری است که موضوعات مرتبط با موضوع اصلی را نیز درنظر بگیرید. یادگیری نیاز به تمرکز شدید دارد. کار در حین سفر شاید تمرکز لازم را برای تولیدکننده محتوا ایجاد نکند؛ اما برای یادگیری و انجام کارهای سخت، باید به شدت و بدون حواس‌پرتی تمرکز کنید. به عبارت دیگر، یادگیری نتیجه کار عمیق است. اگر بتوانید به راحتی کار عمیق انجام دهید، می‌توانید به‌آسانی به مهارت‌ها و سیستم‌هایی که روزبه‌روز پیچیده‌تر می‌شوند مسلط شوید.

نکات مهم برای یک فریلنسر گردشگر

یک فریلنسر گردشگر باید یاد بگیرد هم به تعهدات خود در قبال کاری که پذیرفته است پایبند بماند؛ هم به برنامه‌ریزی سفری که در پیش گرفته است. مسئله بعدی، استفاده حداکثری از زمان است. سفر اغلب ناگزیر مستلزم صرف زمان زیادی در انتظار برای چیزهای مختلف است. چه انتظار برای پرواز، چه انتظار در قطار و اتوبوس، یا اصلاً منتظر هر چیز دیگری هستید، یاد بگیرید که از این دوره‌های انتظار استفاده کنید و آنها را به زمان صرف شده برای کار تبدیل کنید. بسیاری از فریلنسرهای گردشگر، طعمه ذهنیت سنتی از تعطیلات می‌شوند. وقتی به جایی جدید و هیجان انگیز می‌رسید، ممکن است وسوسه شوید که در هیجان و سرگرمی موجود گرفتار شوید و فراموش کنید که کار دارید؛ نکته بعدی، اگر پیش از این زمان زیادی را برای مسافرت به خارج از کشور سپری نکرده‌اید، ممکن است متوجه نباشید که پورت‌های شارژ دستگاه‌های هوشمند، بسته به کشوری که در آن هستید متفاوت است. به همین خاطر، پیش از سفرهای خارجی چک کنید که اگر تطابقی بین خروجی لپ تاپ و موبایل شما با پریزهای کشور مقصد وجود ندارد، آداپتور مورد نظر را تهیه کنید. زیرا کار شما به عنوان یک فریلنسر به این دستگاه‌های هوشمند وابسته است.

چطور همزمان فریلنسر و گردشگر باشیم؟

کلام آخر

برای تبدیل شدن به یک فریلنسر گردشگر خوب، نیاز است تجربه کسب کنید. تجربه بهترین مربی شما خواهد بود و مطمئنا پس از هر بار سفر به عنوان فریلنسر، متوجه خواهید شد که بر کیفیت کارتان افزوده شده است. برخی از فریلنسرها سفر با هواپیما را ترجیح می‌دهند و عده‌ای برای از دست ندادن زیبایی‌های مسیر، سفر با قطار و اتوبوس را. به هر ترتیب، اگر نحوه مدیریت زمان را بلد باشید، از تکنیک کار عمیق استفاده کنید و تمرکزتان بر روی موضاعات بیشتر شود، مطمئنا یک فریلنسر-گردشگر فوق‌العاده خواهید شد. سفرمارکت به عنوان مرجعی برای راهنمایی‌های مربوط به سفر، می‌تواند تجربیات خود در این راه را در اختیار شما قرار دهد. کافیست به سایت سفرمارکت بروید و مطالب موجود در آن را با دقت بخوانید.

کامپیر24 | چطور همزمان فریلنسر و گردشگر باشیم؟ 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا