اخبار روز

کامپیر24 | درخواست دولت بایدن برای بررسی اسناد کشف شده از خانه ترامپ

کامپیر24 | درخواست دولت بایدن برای بررسی اسناد کشف شده از خانه ترامپ

کامپیر24 | درخواست دولت بایدن برای بررسی اسناد کشف شده از خانه ترامپ

به گزارش رویترز، وزارت دادگستری آمریکا از یک دادگاه تجدید نظر فدرال خواست تا اجازه دهد بررسی اسناد محرمانه کشف شده از خانه شخصی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در فلوریدا را از سر بگیرد.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده است که دادگاه فدرال باید بدون توجه به حکم دادگاه پائین‌تر برای جلوگیری از بررسی اسناد طبقه‌بندی شده به دست آمده از محل اقامت ترامپ را نادیده بگیرد.

این وزارتخانه همچنین درخواست کرد که شخص ثالثی که برای بررسی تمام اسناد به دست آمده و عدم اجازه به قاضی ریموند دیری به خاطر روابطش با ترامپ تعیین شود. دولت از دادگاه تجدیدنظر خواسته است تا در اولین فرصت درباره این این درخواست تصمیم بگیرد.

به گفته وزارت دادگستری، در جستجوی اسناد به دست آمده از خانه ترامپ بعضی از آنها با عنوان بسیار محرمانه تعیین شده است و همچنان از سوی مقامات فدرال مورد بررسی قرار دارد.

در جستجوی خانه شخصی ترامپ در فلوریدا تقریباً ۱۱هزار سند کشف شده است که از بین آنها ۱۰۰ سند محرمانه و طبقه‌بندی شده هستند.

وزارت دادگستری همچنین این موضوع را پیگیری می‌کند که ممکن است در راستای تحقیقات پلیس فدرال بعضی از اسناد به دست آمده از روند تحقیقات خارج شده باشد.

311311

کامپیر24 | درخواست دولت بایدن برای بررسی اسناد کشف شده از خانه ترامپ 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا