تکنولوژی

کامپیر24 | ماشینی که چین برای رقابت با تویوتا کمری به میدان آورد/ عکس

کامپیر24 | ماشینی که چین برای رقابت با تویوتا کمری به میدان آورد/ عکس

کامپیر24 | ماشینی که چین برای رقابت با تویوتا کمری به میدان آورد/ عکس

چانگان از سدان جدید خود با نام رایتون پلاس ۲۰۲۳ پرده برداشت. محصول جدید چانگان که نسخه بازطراحی شده از چانگان رایتون CC محسوب می‌شود طبق جدیدترین زبان طراحی این خودروساز چینی طراحی شده است. چانگان قصد دارد با عرضه این خودرو با تویوتا کمری، سدان محبوب تویوتا به رقابت بپردازد.

طراحان برای چانگان رایتون پلاس ۲۰۲۳ یک جلوپنجره بدون قاب و خطوط بدنه صاف همانند خودروهای UNI این خودروساز را در نظر گرفتند که باعث جذابیت این خودرو شده است. در نمای جلو این خودرو نیز طراحان چراغ‌های جلو را با یک هدلایت نازک به جلوپنجره متصل کردند. همچنین یک شادولاین سیاه رنگ نیز چراغ‌های جلو را از سپر جلوپنجره جدا کرده است.

بیشتر بخوانید:

  • عکس | پایان تلخ افسانه نیسان ماکسیما !

از سایر ویژگی‌های طراحی این خودرو می‌توان به حجیم‌تر شدن کاپوت، ورودی هوای گسترده در پایین سپر، قاب مثلثی در کناره‌های سپر به همراه عناصر کروکی اشاره کرد. این خودرو از رینگ‌هایی با طراحی دو رنگ تیره و روشن با الگوی جهت‌دار نیز بهره می‌برد. طراحان برای پایین درها خطوط کرومی نیز در نظر گرفتند که باعث جذابیت نمای کناری شده است.

طراحان برای نمای عقب این خودرو نیز چراغ‌هایی با لامپ‌های تیره رنگ به شکل سراسری با طرح منحنی را در نظر گرفتند که نمای جذبی را به وجود آورده است. طول چانگان رایتون پلاس ۲۰۲۳ به ۴.۸ متر، عرض آن ۱.۸۲ متر، ارتفاع آن ۱.۴۸ متر و فاصله بین محورهای آن نیز به ۲.۷۷ متر می‌رسد.

چانگان برای سدان جدید خود سیستم تشخیص چهره Face ID را در نظر گرفته است که قادر به شناسایی راننده پس از سوار شدن بوده و به شکل خودکار نیز می‌تواند موقعیت صندلی، نور و سایر تجهیزات را تنظیم کند. همچنین تمام تنظیمات برای راننده‌ها قابل ذخیره‌سازی خواهد بود. از سایر تجهیزات این خودرو می‌توان به سیستم نظارت بر خستگی راننده، ضبط کننده رانندگی ۳۶۰ درجه، کروز کنترل تطبیقی داخلی، دوربین پانوراما و شارژ بی‌سیم اشاره کرد.

ماشینی که چین برای رقابت با تویوتا کمری به میدان آورد/ عکس

چانگان رایتون پلاس ۲۰۲۳ به یک موتور ۱.۵ لیتر مجهز شده شده که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۸۸ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن‌متر را به تولید برساند. یک گیربکس ۷ سرعته تر دوکلاچه نیز وظیفه انتقال قدرت به چرخ‌ها را برعهده دارد. مصرف سوخت این خودرو نیز به شکل ترکیبی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۶.۴۴ لیتر خواهد بود. این سدان چینی با هدف رقابت با تویوتا کمری و فولکس واگن پاسات روانه بازار خواهد شد.

۵۸۵۸

کامپیر24 | ماشینی که چین برای رقابت با تویوتا کمری به میدان آورد/ عکس 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا