اخبار روز

کامپیر24 | زیارت اربعین به زبان انگلیسی منتشر شد

کامپیر24 | زیارت اربعین به زبان انگلیسی منتشر شد

کامپیر24 | زیارت اربعین به زبان انگلیسی منتشر شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، موسسه اطلاعات و تحقیقات اسلامی این بسته فرهنگی را که شامل فایل تصویری «زیارت اربعین»، سخنرانی با موضوع «تبیین فرازهای زیارت اربعین»، مستند زیارت اربعین: «سفر به سوی سلامتی» است، برای عموم و علاقه‌مندان منتشر کرده است.
علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت موسسه اطلاعات و تحقیقات اسلامی به نشانی www.iric.org/events  از این بسته فرهنگی استفاده کنند.

در یکی از سرفصل‌های این بسته فرهنگی «براک حسین»  -روان درمانگر- در مصاحبه با زائران حسینی چگونگی و تأثیر  زیارت اربعین بر سلامت روان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

مسابقه اربعین بخش دیگری از این بسته فرهنگی است، زائران می توانند تجربه خود از پیاده روی اربعین و تاثیر آن بر سبک زندگی خود را در ویدئویی کوتاه با موسسه اطلاعات و تحقیقات اسلامی در میان بگذارند.

سخنرانی محمد نهاوندیان با محوریت پیاده روی اربعین بخش دیگری از این بسته فرهنگی است. در بخشی از سخنرانی نهاوندیان آمده است: «پیاده روی اربعین به عنوان بزرگترین راهپیمایی مذهبی در جهان شناخته می‌شود.  میلیون‌ها نفر از هر جعبه زندگی، از سراسر جهان می‌آیند تا یک رویداد تاریخی را به یاد آورند که در تاریخ سابقه نداشته است.  پس از گذشت قرن‌ها در زندگی مردم وجود دارد و همه ساله پیام کربلا از طریق پیاده روی اربعین در سراسر جهان پخش می‌شود. در این ۲-۳ روز پیاده روی، مردم نه تنها راه می‌روند، بلکه به مفهوم داستان امام حسین (ع)  فکر می‌کنند و خیلی خوب است که از خود اربعین الهام بگیریم.  زیارت اربعین که در منابع معتبر نقل شده، منبع الهام خوبی است.»

کامپیر24 | زیارت اربعین به زبان انگلیسی منتشر شد 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا