تکنولوژی

کامپیر24 | تولید موم صنعتی برای تولید قطعات فلزی در کشور

کامپیر24 | تولید موم صنعتی برای تولید قطعات فلزی در کشور

کامپیر24 | تولید موم صنعتی برای تولید قطعات فلزی در کشور

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت دکترمهدی روشنی مدیرعامل این شرکت، موم صنعتی قالب گیری را یک نوع نانوکامپوزیت دانست که برای ساخت قطعات حساس در صنایع نظامی، هواپیمایی و نیروگاهی مورد استفاده قرار می گیرد و افزود: با استفاده از این نانوکامپوزیت ابتدا قالب قطعات حساس (مانند قطعات اسلحه یا پره های توربین) ساخته و سپس با استفاده از این قالب، قطعات فلزی آنها تولید می‌شود.

وی افزود: ساخت این محصول انحصارا در اختیار سه کشور آمریکا، آلمان و انگلیس قرار دارد و ما توانسته‌ایم چهارمین کشور در زمینه تولید این محصول در جهان و اولین در آسیا تبدیل شویم.

روشنی با بیان اینکه تمام مواد اولیه این محصول در داخل تولید شده است، گفت: هم اکنون با حساس‌ترین صنایع کشور از جمله مپنا و وزارت دفاع در حال همکاری هستیم. همچنین هدلینگ نفتی OTCC از مشتریان ما هستندکه برای ساخت پره‌های توربین از محصولات ما استفاده می‌کنند.

وی ظرفیت تولید سالانه این محصول را ۳۵ تن در سال عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه برخی صنایع هنوز از موم انگلیسی استفاده می‌کنند و به دلیل شرایط تحریم آن را با هزینه بالا از طریق واسطه‌هایی خریداری می‌کنند و این درحالی است که در داخل، همان موم با همان کیفیت و قیمت ارزان‌تر در کشور تولید می‌شود.

انتهای پیام

کامپیر24 | تولید موم صنعتی برای تولید قطعات فلزی در کشور 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا