تکنولوژی

کامپیر24 | تصاویر | این ۶ خودرو زیبای «کیا موتورز» دارای شرایط ورود به ایران

کامپیر24 | تصاویر | این ۶ خودرو زیبای «کیا موتورز» دارای شرایط ورود به ایران

کامپیر24 | تصاویر | این ۶ خودرو زیبای «کیا موتورز» دارای شرایط ورود به ایران

طی ماه‌های اخیر صنعت خودرو به شدت وابسته به ماجرای واردات شده و مشتریان نیز چشم و امیدشان به تیراژ بالای خودروهای خارجی و ارزان شدن محصولات داخلی بوده است؛ اما آیا قرار است این اهداف والا تحقق یابد؟ به نظر می‌رسد واردات خودرو از چند ماه دیگر اجرایی شود و کانتینرهای خودرو از مرز کشورهای همسایه وارد خاک ایران شوند.

پس از تصویب آیین نامه واردات خودرو و انتشار آن توسط هیئت دولت، صحبت‌های زیادی پیرامون خودروهای وارداتی شد. هم‌اکنون قصد داریم محصولات شرکت کیاموتورز را بررسی کنیم.

آن‌طور که در متن آیین نامه واردات خودرو آمده، تنها خودروهای زیر ۲۰ هزار یورو اجازه ورود به گمرک و ترخیص از آن را دارند؛ آن هم با شرایط جدیدی از جمله عرضه در بورس کالا و… . بنابراین سعی می‌کنیم خودروهای مناسب کیا برای واردات به ایران را بررسی کنیم. با ۶ خودروی این کمپانی آشنا شوید.

۱. کیا سول ۲۰۲۲

اولین خودروی کره‌ای شرکت کیا موتورز، شاسی بلند جمع و جور شهری به نام کیا سول مدل ۲۰۲۲ است که طراحی متفاوتی نسبت به سایر محصولات این کمپانی دارد. در اصطلاح طراحی صنعتی به این شکل خودروها، جعبه‌ای گفته می‌شود که در نوع خود جالب توجه به نظر می‌رسند.

به طور کلی این خودرو هم‌اندازه نیسان جوک متفاوت است و نظر مشتریان خود خاص خود را جلب خواهد کرد. خودروی کراس اوور سول ۲۰۲۲ مجهز به یک پیشرانه ۱.۶ لیتری است که می‌تواند حداکثر قدرت ۱۲۴ اسب بخار را تولید کند. قیمت این خودرو هم‌اکنون در کشور عمان حدودا ۱۸ هزار دلار است و با چنین قیمتی می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای ورود به بازار ایران باشد.

۲. کیا ریو ۲۰۲۲

تصاویر | این ۶ خودرو زیبای «کیا موتورز» دارای شرایط ورود به ایران

بازار داخلی ما نسبت به خودروهای شرکت کیا موتورز غریبه نیست و خودروهای نام‌آشنای زیادی وجود دارد که ما می‌شناسیم. یکی از این محصولات، کیا ریو ۲۰۲۲ است که نامی آشنا برای خریداران خواهد داشت. اولین نسل از این خودروی سدان توسط گروه خودروسازی سایپا و به صورت مونتاژی وارد بازار شد.

نسخه‌های کارکرده این خودرو هنوز هم که هنوز است در بازار ایران دیده می‌شود. در مقطع کنونی دو خودروی کیا ریو هاچ بک و مدل سدان ۲۰۲۲ این محصول در بازار عمان با قیمتی نزدیک به ۱۳ تا ۱۶ هزار دلار به فروش می‌رسد. این خودروی جذاب مجهز به یک پیشرانه ۱.۴ لیتری است که می‌تواند نهایتا ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۳۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

این خودرو می‌تواند در بازار ایران تبدیل به یک محصول اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه و جایگزین مناسبی برای اغلب خودروهای اقتصادی بازار ایران باشد. امیدواریم که با واردات خودروهای خارجی، این محصول سدان هم با قیمت مناسب و در تیراژ بالا عرضه شود.

۳. کیا سونت ۲۰۲۲

تصاویر | این ۶ خودرو زیبای «کیا موتورز» دارای شرایط ورود به ایران

یکی دیگر از خودروهای اقتصادی و مقرون به صرفه کمپانی کیا موتورز، کراس اووری جمع و جور به نام کیا سونت مدل ۲۰۲۲ است که اگر وارد بازار داخلی ما شود می‌تواند به عنوان یک محصول ارزان قیمت با استقبال زیادی مواجه شود. در حال حاضر این خودرو در بازار کشورهای در حال توسعه‌ای نظیر هندوستان، آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین به فروش می‌رسد.

محدوده قیمتی که برای این کراس اوور در نظر گرفته شده، ۱۶ تا ۱۹ هزار دلار است و کراس اوور سایز کوچک شهری به حساب می‌آید. کیا سونت‌هایی که هم‌اکنون در بازار قطر پیدا می‌شوند، می‌توانند حداکثر قدرت ۱۱۳ اسب بخار و گشتاور ۱۴۴ نیوتن‌متر را تولید کنند. سیستم انتقال قدرت در این خودرو یک گیربکس اتوماتیک CVT خواهد بود.

البته کیا موتورز قیمت سونت ۲۰۲۲ را در بازار کشوری نظیر هندوستان ارزان‌تر از قطر یا مکان‌های دیگر در نظر گرفته و قیمت پایه آن در این کشور از ۷ هزار دلار آغاز می‌شود. اگرچه این محصول نسخه‌های مجهزتر و گران قیمتی در بازار قطر دارد، اما همچنان نسخه‌های ارزان و اقتصادی آن در هندوستان پیدا می‌شود

۴. کیا سلتوس ۲۰۲۲

تصاویر | این ۶ خودرو زیبای «کیا موتورز» دارای شرایط ورود به ایران

خودروی بعدی که قصد معرفی اجمالی آن را داریم، کیا سلتوس به عنوان کراس اووری تازه‌وارد است که برای بازار داخلی ما هم شناخته شده نیست. علت ناشناخته بودن برخی از محصولات خارجی، تحریم ایران و ممنوعیت واردات به کشور است. سلتوس یک کراس اوور جمع و جور و مناسب خانواده است که ظاهر جذاب و مدرنی دارد و می‌تواند با اقبال مشتریان ایرانی مواجه شود.

کیا سلتوس ال ایکس مجهز به یک پیشرانه ۱.۶ لیتری است که می‌تواند حداکثر قدرت ۱۲۱ اسب بخار و گشتاور ۱۵۱ نیوتن‌متر را تولید کند. در کشورهای همسایه ایران این خودرو با قیمت ۱۶ هزار دلاری به فروش می‌رسد. از جمله نقاط قوت و مزایای این خودرو می‌توان به استهلاک پایین، مصرف سوخت معمولی و ابعاد جمع و جور اشاره کرد. اگر این خودرو با قیمت معقول و مناسب وارد بازار شود، بی‌شک رقیب سرسختی برای خودروهای مونتاژی چینی خواهد بود.

۵. کیا سراتو ۲۰۲۲

تصاویر | این ۶ خودرو زیبای «کیا موتورز» دارای شرایط ورود به ایران

خودروی بعدی که شهرت زیادی در بازار ایران دارد، کیا سراتو است. این خودروی سدان جذاب و لوکس را هر روزه در خیابان‌های شهر مشاهده می‌کنیم؛ چرا که محصولی جذاب و به‌صرفه بوده است. سراتو در نسخه پایه اس ایکس خود مجهز به یک پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی است که می‌تواند قدرت ۱۲۸ اسب بخار و گشتاور ۱۵۴ نیوتن‌متر را تولید کند.

همچنین کیا سراتو SX در بازار کشور عمان با قیمت ۶۳۰۰ ریال معادل ۱۵۵۰۰ دلار به فروش می‌رسد و اگر بار دیگر رنگ بازار داخلی کشورمان را ببیند، بعید است با استقبال روبه‌رو نشود.

۶. کیا K۵ مدل ۲۰۲۲

تصاویر | این ۶ خودرو زیبای «کیا موتورز» دارای شرایط ورود به ایران

اگر از مشتریان ایرانی که پیگیر محصولات کمپانی کیا موتورز هستند بپرسید بهترین و به‌صرفه‌ترین خودروی زیر ۲۰ هزار دلار برای بازار داخلی چیست، پاسخ خواهند داد کیا کی ۵؛ زیرا این سدان مهیج و مدرن مولفه‌هایی دارد که هوش از سر مشتریان می‌برد. در واقع کیا K۵ مدل ۲۰۲۲ نسخه ارتقا یافته اپتیما است که انصافاً در بین مشتریان ایرانی خودرویی خوشنام به حساب می‌آید.

این خودرو در بازار کشور عمان قیمتی نزدیک به ۱۸ هزار دلار دارد و اگرچه دو نسخه موجود در این کشور قیمت یکسانی دارند، اما مشخصات فنی آنها متفاوت است. کیا کی ۵ ای ایکس مجهز به یک پیشرانه ۲.۵ لیتری تنفس طبیعی ۴ سیلندر است که می‌تواند حداکثر قدرت ۱۹۰ اسب بخار و گشتاور ۲۴۶ نیوتن‌متر را تولید کند.

در آن سوی میدان نسخه دیگر این خودرو با نام کیا کی ۵ ال ایکس قرار دارد که مجهز به یک پیشرانه ۲ لیتری تنفس طبیعی است و می‌تواند حداکثر قدرت ۱۵۰ اسب بخار و گشتاور ۱۹۲ نیوتن‌متر را تولید کند. در این دو مدل خودرو وظیفه انتقال نیرو به چرخ‌های جلو بر عهده گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک است. با چنین مشخصاتی می‌توان تأیید کرد که یکی از بهترین و هیجان انگیزترین خودروهای وارداتی کیا موتورز، کیا K۵ خواهد بود.

واردات خودرو همچنان انجام نشده و طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار است از آذرماه سال جاری اولین گروه خودروهای خارجی وارد گمرک شوند. امید داریم با آزادسازی واردات، محصولات اقتصادی مناسبی راهی بازار داخلی شود و هم کیفیت تولیدات داخلی بهبود یابد و هم مشتریان قشر متوسط بتوانند خودروهای باکیفیت و ایمن خارجی سوار شوند.

بیشتر بخوانید:

  • فشار دلار و برجام به بازار خودرو/ آخرین قیمت دنا، تیبا، پژو و پراید

  • فشار دلار و برجام به بازار خودرو/ آخرین قیمت دنا، تیبا، پژو و پراید

۲۷۱ ۲۵۶

کامپیر24 | تصاویر | این ۶ خودرو زیبای «کیا موتورز» دارای شرایط ورود به ایران 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا