تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت مفهوم حاکمیت قانون 2021

دانلود پاورپوینت مفهوم حاکمیت قانون 2021

دانلود پاورپوینت مفهوم حاکمیت قانون 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت مفهوم حاکمیت قانون

 

پاورپوینت مفهوم حاکمیت قانون شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

چکیده

حاکمیت قانون به‌عنوان اصطلاحی جدلی و البته مبنای مهم ارتباط دولت و شهروندان، مفهومی اولیه دارد. در پارادایم‌های مختلف عناصر و مؤلفه‌های اصلی و اولیه، مفهوم حاکمیت قانون متفاوت است. برخی این گزاره‌ها را، دلایل و قانونی‌بودن آن دانسته و بعضی استناد و قانونیت را عناصر اصلی این مفهوم قلمداد کرده‌اند. در مقام نظریه‌پردازی و اجرا نیز ممکن است مفهوم‌ها، برداشت‌ها و تحلیل‌های مختلفی ارائه شود. از قبیل برداشت‌های شکلی، ماهوی، غایت‌انگار و ابزار‌انگار. مقاله حاضر با بررسی این مفاهیم و برداشت‌ها از حاکمیت قانون مفهوم اولیه و برداشت مورد نظر را در قانون اساسی ج.ا.ا تبیین می‌نماید.

مقدمه

هر نظام حقوقی یا سیاسی واجد ویژگی‌های متفاوت و گاهی متعارض با نظام‌های حقوقی و سیاسی دیگر کشورهاست و هر الگو، نظریه یا مفهوم در بستر شرایط تاریخی و فرهنگی هر کشور یا نظام و متناسب با دستگاه فکری و پارادایم  حاکم بر آن، ویژگی‌ها و خصیصه‌های متفاوت به‌خود می‌گیرد که شناخت آن نظریه‌ها و مفاهیم بنیادین به‌عنوان مفروضات اساسی در تحلیل و تبیین مسایل، بسیار اهمیت دارد.

در مفاهیم جدلی مانند حاکمیت قانون، آزادی، دموکراسی، مشروعیت و … که ارائه تعریف  و صورت‌بندی واحد و یکسان از آنها بسیار دشوار است، گام اول، ارائة مفهوم کلی اصطلاح و گزاره علمی است. در تحلیل مفهومی  یا به‌تعبیر دیگر در ارائه تعریف، سعی بر این است که با توافقی حداقلی بر معنای اولیه مفهوم،  راه را برای تحلیل و تبیین بیشتر هموار کرد. البته این نکته را باید در نظر داشت، هنگامی‌که پا را از لفظ فراتر گذاشتیم و به‌تعریف، برداشت  و تحلیل پرداختیم، دیگر بی‌طرفی معنایی ندارد.

و …

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

مفهوم  حاکمیت قانون

انواع برداشت‌ها از حاکمیت قانون

پایان

 

عنوان : مفهوم حاکمیت قانون

فرمت : پاورپوینت

حجم : 344 کیلوبایت

تعداد صفحات : 48

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت مفهوم حاکمیت قانون

دانلود پاورپوینت مفهوم حاکمیت قانون 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا