تکنولوژی

کامپیر24 | هدف وزارت علوم تقویت زیرنظام‌ها در کنار اجرای اسناد بالادستی است

کامپیر24 | هدف وزارت علوم تقویت زیرنظام‌ها در کنار اجرای اسناد بالادستی است

کامپیر24 | هدف وزارت علوم تقویت زیرنظام‌ها در کنار اجرای اسناد بالادستی است

به گزارش ایسنا، دکتر قاسم عموعابدینی معاون آموزشی وزارت علوم با حضور در دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن دیدار و گفتگو با دکتر حسین بلندی رئیس این دانشگاه اظهار داشت: یکی از دلایل علاقه بنده به دانشگاه جامع علمی کاربردی پیوند دانشگاه و صنعت در این دانشگاه است، موضوعی که تاکنون از آن غفلت شده است و این ظرفیتی است که از طریق آن دانشگاه‌های دولتی سراسر کشور می‌توانند در جهت توسعه مهارت‌های مورد نیاز برای اشتغال اقدام کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن استماع برنامه‌های تحولی دانشگاه جامع علمی کاربردی بر حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تحقق برنامه های پیشروی دانشگاه تاکید کرد.

وی افزود: قطعا با برنامه‌های ارائه شده، تحول عظیمی در دانشگاه جامع علمی کاربردی شکل می‌گیرد، هدف ما هم در وزارت علوم این هست که بتوانیم ضمن اجرای اسناد بالادستی، زیر نظام ها را هم تقویت کرده تا به اهداف تعیین شده دست یابند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، در ادامه دکتر حسین بلندی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، با تشریح برنامه‌های در دست اقدام این دانشگاه شامل هدایت و حمایت مراکز آموزشی با تدوین طرح آمایش آموزش عالی علمی‌کاربردی و تنظیم برنامه میان‌مدت برای مراکز آموزشی؛ نیازسنجی فعلی و نیاز آفرینی آینده از طریق تدوین برنامه‌های درسی جدید و بازنگری برنامه‌های درسی با طول عمر بیش از ۵ سال و اتصال تجارب محیط کار به دانش روز با بکارگیری خبرگان حوزه‌های شغلی و جذب مدرسان جدید براساس نیازسنجی استانی و سنجش دورهای صلاحیت مدرسان نظام آموزش علمی کاربردی و تشریح اهداف تفاهم‌نامه‌های مشترک برای ارتقاء مهارت و اشتغال پرداخت.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، اجرای طرح همزمانی تحصیل دانشجویان سایر زیرنظام‌های آموزش عالی در دوره‌های علمی‌کاربردی و راه‌اندازی پودمان‌های تکمیلی را از جمله راهکارهای تقویت توان اشتغال‌پذیری دانشجویان دانست.

در پایان این جلسه با اعلام معاون آموزشی وزارت علوم مقرر شد کمیته مشترک همکاری متشکل از مدیران منتخب معاونت آموزشی وزارت علوم و دانشگاه جامع علمی کاربردی برای موضوعات طرح شده تشکیل شود.

انتهای پیام

کامپیر24 | هدف وزارت علوم تقویت زیرنظام‌ها در کنار اجرای اسناد بالادستی است 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا