تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت جايگاه مطبوعات در قانون اساسی 2021

دانلود پاورپوینت جايگاه مطبوعات در قانون اساسی 2021

دانلود پاورپوینت جايگاه مطبوعات در قانون اساسی 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت جايگاه مطبوعات در قانون اساسی شامل 27 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

 

مختصری از متن

مقدمه

مطبوعات از جايگاه مهمي در قانون اساسي برخوردار است به نحوي كه بند 2 اصل سوم قانون اساسي ‘بالا بردن آگاهي هاي عمومي در همه زمينه ها با استفاده صحيح از مطبوعات و رسانه هاي گروهي ‘ را در صدر وظايف دولت قرار داده است.

اهمیت زیاد مطبوعات و رسانه های گروهی در قانون اساسی نشان می دهد كه بحث آزادی مطبوعات در نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاه مهمی دارد.

مطبوعات چشم و گوش مردم محسوب شده و نقش مهمی در اطلاع رسانی صحیح و نقد عملكرد مسوولان دارد. بر این اساس مطبوعات همانگونه كه در قانون اساسی و قانون مطبوعات تصریح شده نقش موثری در اعتلای جامعه دارد.

 

 

تعریف مطبوعات

در ماده ‌یك قانون مطبوعات در این باره چنین آمده است: مطبوعات‌ در این‌ قانون‌ عبارتند از نشریاتی‌ كه‌ بطور منظم‌ با نام‌ ثابت‌ و تاریخ‌ و شماره‌ ردیف‌ در زمینه‌های‌ گوناگون‌ خبری‌، انتقادی‌، اجتماعی‌، سیاسی‌، اقتصادی‌، كشاورزی‌، فرهنگی‌، دینی‌، علمی‌، فنی‌، نظامی‌، هنری‌، ورزشی‌ و نظایر اینها منتشر می شوند.

 

 

آزادی مطبوعات در اسلام

در اسلام آزادی قلم و بیان از حقوق مسلم افراد محسوب می شود و خداوند در فرآن كریم قلم را با سوگند ستوده است.

خداوند در آیه یكم سوره قلم می فرماید: ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ، سوگند به قلم و آنچه مي‏نویسند.

و …

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

تعریف مطبوعات

آزادی مطبوعات در اسلام

آزادی مطبوعات در حقوق بین الملل

آزادی مطبوعات در قانون اساسی

قانون مطبوعات

رسالت مطبوعات

حقوق مطبوعات

حدود مطبوعات

 

 

عنوان : پاورپوینت جايگاه مطبوعات در قانون اساسی

فرمت : pptx

تعداد صفحات : 27

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت جايگاه مطبوعات در قانون اساسی

دانلود پاورپوینت جايگاه مطبوعات در قانون اساسی 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا