اخبار روز

کامپیر24 | پوتین: مقصر بحران اقتصادی جهان غرب است

کامپیر24 | پوتین: مقصر بحران اقتصادی جهان غرب است

کامپیر24 | پوتین: مقصر بحران اقتصادی جهان غرب است

به گزارش خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه طی یک سخنرانی ویدیویی در کنفرانس تجاری بریکس ضمن درخواست برای همکاری‌های بیشتر کشورهای بریکس گفت: تحریم‌های جدید با انگیزه سیاسی بارها و بارها اعمال می‌شوند و مکانیسم‌های فشار بر رقابت تقویت می‌شوند.

بریکس گروهی متشکل از قدرت‌های نوظهور اقتصادی شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است. بریکس نمایانگر نیمی از جمعیت جهان است و ۲۸ درصد قدرت اقتصادی دنیا را در اختیار دارد.

پوتین گفت: زنجیره‌های حمل و نقل در حال فروپاشی هستند و همه اینها بر خلاف منطق اولیه روابط اقتصادی است که منجر به بحران در جهان می‌شود.

وی گفت: کاهش فعالیت‌های تجاری، افزایش بیکاری، کمبود مواد خام و قطعات، مشکلات در تضمین امنیت غذایی جهانی تشدید و به موجب آن قیمت محصولات غلات و سایر محصولات اساسی کشاورزی افزایش یافته است.

پوتین افزود: کشورهای بریکس در شرایط سختی از روابط تجاری قرار دارند چون شرکای غربی اصول اساسی تجارت آزاد و مصونیت مالکیت خصوصی را نادیده می‌گیرد. غرب یک مسیر اقتصادی غیرمسئولانه را دنبال می‌کند و همه اینها موجب رکود و بحران اقتصادی شده است.

کامپیر24 | پوتین: مقصر بحران اقتصادی جهان غرب است 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا