تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت نوشهرگرایی 2021

دانلود پاورپوینت نوشهرگرایی 2021

دانلود پاورپوینت نوشهرگرایی 2021

لینک دانلود محصول

فایل پاورپوینت نوشهرگرایی ،در حجم 48 اسلاید قابل ویرایش برای دانشجویان رشته شهرسازی،همراه با یک هدیه ویژه.

 

 

در سالهای اخیر جنبش نو – شهرسازی به عنوان یكی از مطرح ترین دیدگاه های شهرسازی انسان گرا در سطح جهان مطرح گشته است  . شكل گیری این جنبش به اواخر دهه 1970 و ابتدای دهه 1980 باز می گردد و طی دهه 1990 رشد سریعی داشته است به طوریكه در حال حاضر جزء مقوله های مهم شهرسازی دنیا می باشد.

نگرش پست مدرن در پاسخ به نیاز های اجتماعی انسان كه در تمدن جدید تا حدودی نادیده گرفته شده است , ارزشهای قدیم را دوباره مطرح می سازد . در شهرسازی یكی از جنبشهای جدید پست مدرن در زمینه برنامه ریزی و طراحی شهری در سه دهه اخیر , جنبش نو- شهرسازی ( یا شهرسازی جدید ) بوده است .در بررسی سیر تحول شهرسازی جهان , پس از جنگ جهانی دوم به نوع نگرش جدیدی از شهرسازی بر می خوریم كه جزئی از نگرش پست مدرن محسوب می گردد . این گونه شهرسازی كه پایه های آن در زمان بازسازی جنگ جهانی شكل گرفت در اواخر دهه 1970 شكل نهایی به خود گرفت . در ابتدای دهه 1980 ایالات متحده آمریكا شاهد اجرای اولین نمونه های اجرای این نوع شهرسازی بوده است.

جنبش مذكور در آمریكا به نام نو- شهرسازی معروف شد . تا كنون اكثر تلاشهای نو- شهرسازی در آمریكا صورت پذیرفته است ، اما كارهای مهمی نیز در كشورهای اروپایی نظیر انگلستان ، آلمان ، هلند ، بلژیك و سوئد و همچنین تعدادی از كشورهای در حال توسعه مثل گواتمالا ، فیلیپین ، تركیه و مكزیك انجام شده است . نكات مهم در این گونه توسعه بسیارند كه مهمترین آنها تكیه بر جابجایی ساكنین محلی به صورت پیاده و یا با استفاده از دوچرخه و یا وسائط نقلیه همگانی بوده است.

 

 

فهرست مطالب

مقدمه
نو- شهرسازی چیست ؟

ویژگی های کلی نوشهرسازی

پیاده رو ها
توسعه حومه ای و نو- شهرسازی
اصول نو- شهرسازی در منشور CNU  
اصول رویکردهای مختلف در نوشهرسازی
نتیجه گیری

این فایل با فرمت پاورپوینت در 48 اسلاید قابل ویرایش برای دانشجویان رشته شهرسازی تهیه شده است.

دانلود پاورپوینت نوشهرگرایی 2021

 

 

هدیه محصول:

ایل پاورپوینت اصول و مبانی برنامه ریزی شهری(26 اسلاید)

دانلود پاورپوینت نوشهرگرایی 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا