تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت ساختار داده ها در GIS 2021

دانلود پاورپوینت ساختار داده ها در GIS 2021

دانلود پاورپوینت ساختار داده ها در GIS 2021

لینک دانلود محصول

توضیحات:

 فایل پاورپوینت ساختار داده ها در GIS،در حجم 54 اسلاید قابل ویرایش.

 

 

آشنایی اجمالی با GIS

نرم افزار سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)، به عنوان یک ابزار قدرتمند با قابلیت های تحلیلی، گرافیکی، نمایشی، وب سرور، و پردازش بانک های اطلاعاتی نقش بسزایی در بسیاری از زمینه های دانش و فناوری عصر حاضر ایفا می کند. از جمله کاربردهای این نرم افزار قابلیت تحلیل ها و پیش بینی های زمین آماری می باشد. تحلیل های زمین آماری مربوط به اطلاعات فضایی-مکانی به دلایلی همچون هزینه های بالای اندازه گیری داده ها یا عدم امکان دسترسی به تمامی اطلاعات یک جامعه مکانی می تواند نقش مهمی در مطالعات علمی و طرح های اجرایی داشته باشد.

شالوده زمین آمار به کارگیری مدل های درون یابی متناسب با اهداف و نوع متغیرها با استفاده از اطلاعات معلوم نقاط نمونه گیری شده از یک منطقه می باشد که اطلاعات سایر نقاط نامعلوم آن منطقه را پیش بینی می نماید. انواع روش های درون یابی در سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) قابلیت های زیادی برای تخمین صحیح و دقیق متغیرهای پیوسته مکانی داشته و می توانند در حیطه های مختلف برای تخمین پراکنش عوامل زیست محیطی، اقتصادی، اجتماعی، تحقیقی، بهداشتی، آموزشی، حقوقی، و سایر مطالعات بکار گرفته شوند.

ابزارهای تحلیلگر زمین آماری (Geostatistical Analyst)، در نرم افزار سیستم اطلاعات جغرافیایی به کاربر این امکان را می دهد که با داشتن اطلاعات نقاط معلوم اطلاعات تمام سطح آن منطقه را به شیوه های متفاوت برآورد نموده و قطعیت این برآوردها را مورد سنجش قرار دهد. همچنین برخی از این ابزارها درصد احتمال وقوع برخی رخدادها را نیز فراهم می نمایند. هدف این آموزش این است که آموزنده بعد از یادگیری کار با نرم افزار GIS و ترفندهایی کاربردی آن و همچنین شناسایی کلیات و اصطلاحات بتواند انواع روش های تحلیل زمین آماری را در محیط نرم افزار اجرا و مورد بررسی قرار دهد.

 

انواع ساختار داده های فضایی در GIS

ساختار برداری VECTOR
ساختار رستری RASTER

 

 

فهرست مطالب:

انواع ساختار داده های فضایی در GIS
نمایش ساختار های رستری و برداری
ویژگی های ساختار یا مدل برداری
ساختار رستری
تبدیل ساختار برداری به رستری و برعكس
مقایسه ساختار رستری و برداری
ساختارپایگاه داده ها

این فایل با پاورپوینت در حجم 54 اسلاید قابل ویرایش برای دانشچویان رشته جغرافی و زمین شناسی تهیه شده است

دانلود پاورپوینت ساختار داده ها در GIS 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا