اخبار روز

کامپیر24 | اظهار نظرهای عجیب یک مهمان پخش «طبیب» را متوقف کرد

کامپیر24 | اظهار نظرهای عجیب یک مهمان پخش «طبیب» را متوقف کرد

کامپیر24 | پخش برنامه «طبیبِ» تلویزیون به دلیل جریحه‌دار شدن احساسات مومنان، متوقف شد

روز شنبه برنامه «طبیب» با موضوع دردهای زانو، به دلیل اظهارنظر دکتر حسن براتی که به عنوان مهمان در برنامه حضور داشت با حاشیه‌هایی مواجه شد. این حواشی باعث شد معاونت سیما ضمن عذرخواهی از مخاطبان، از متوقف شدن پخش برنامه به صورت موقت خبر بدهد. «طبیب» پیش از این هم به دلیل صحبت‌های کارشناس خود و پیمان طالبی در مقام مجری، گرفتار حاشیه شده بود.

توصیه جنجالی و توقف پخش «طبیب»

مهمان آن روز این برنامه، نماز خواندن را به عنوان یکی از دلایل آرتروز زانو در ایران و کشورهای مسلمان مطرح کرد. اظهارنظر او باعث شد موجی از واکنش‌های منفی به سمت تلویزیون و «طبیب» روانه شود. سپس معاونت سیما با انتشار اطلاعیه‌ای به این موضوع واکنش نشان داد و ادعای دکتر براتی را «عجیب» و «غیرعلمی» بیان کرد. در بخشی از این اطلاعیه، پیمان طالبی نیز به دلیل این که نتوانسته به موقع در واکنش به این ادعای عجیب، از مهمان برنامه مستنداتی برای اظهارنظرش درخواست و اظهارات غیرمستند او را تصحیح کند، مقصر شناخته شد. در انتهای اطلاعیه هم ضمن اشاره به توقف پخش برنامه آمده است: «معاونت سیما در پی این اتفاق غیرقابل توجیه در آنتن زنده، ضمن عذرخواهی از عموم مخاطبان، پخش «طبیب» را به دلیل ضعف و قصور دست‌اندرکاران برنامه تا اطلاع ثانوی با هدف اصلاح رویه‌های خلاف ضوابط متوقف می‌کند. این برنامه در آینده نزدیک و پس از اطمینان از رعایت استانداردهای ضروری برنامه‌های زنده و تخصصی، پخش خود را از سر خواهد گرفت.» براتی نیز در ویدئویی توضیح داد، هرگز توصیه به ترک نماز نکرده و در ابتدای برنامه هم گفته افراد دارای شرایط خاص روی صندلی بنشینند و نماز بخوانند.

یک برنامه پرحاشیه

عملکرد پیمان طالبی مجری «طبیب» پیش از این هم از سوی تلویزیون مورد انتقاد قرار گرفته بود. تابستان سال گذشته صحبت‌های طالبی باعث شد این مجری از سوی شبکه ۳ توبیخ شود. مرداد ۱۴۰۰، پیمان طالبی با اشاره به آمار بالای جان‌باختگان کرونا از صحبت‌های بعضی مسئولان انتقاد کرده و خطاب به آنان گفته بود به مدت یک هفته صحبت نکنند و دهانشان را ببندند. طالبی آن زمان نیز به دلیل «غلبه نکردن بر احساسات شخصی و عقاید فردی» و «خارج از چارچوب حرفه‌ای عمل کردن» توبیخ شد. یکی دیگر از حاشیه‌های پرسروصدای «طبیب» ادعای دکتر عظیم اکبرزاده درباره تاثیر نیش زنبور بر درمان کرونا بود. سخنان او عواقب خاصی برای برنامه نداشت و تنها از سوی انستیتو پاستور ایران تایید نشد.

57245

کامپیر24 | اظهار نظرهای عجیب یک مهمان پخش «طبیب» را متوقف کرد 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا