اخبار ورزشی

کامپیر24 | عدل از کلید واژگان اصلی و عجین شده با هویت ایرانی اسلامی است

کامپیر24 | عدل از کلید واژگان اصلی و عجین شده با هویت ایرانی اسلامی است

کامپیر24 | عدل از کلید واژگان اصلی و عجین شده با هویت ایرانی اسلامی است

به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، حمید سجادی در همایش صلح، داوری ، ورزش اظهار داشت :پیامبر گرامی اسلام می‌فرمایند: « بهترین مردم کسی است که به دیگران سود برساند، آن‌ها را به هم نزدیک کند و در امر خیر، آن‌ها را یاری کند.»

وی افزود :« عدل » از کلیدواژگان اصلی و عجین شده با هویت ایرانی و اسلامیِ ملت شریف ایران است. عدالت محوری با تاریخ، فرهنگ، تمدن، دین و سنت ما ایرانیان آمیخته شده و چه در اسناد معتبر تاریخیِ به جا مانده از تمدن غنی و کهن ایران و چه در اصول اساسیِ پنجگانه ی دین، شاهد جایگاه عدل و عدالت هستیم. آنچنان که بشریت، از ابتدای زندگی در کُره ی خاکی تا به امروز، با هر فرهنگ، زبان، سبکِ زندگی و آیین و اعتقادی که داشته باشد، همواره، عدالت را برای تداوم زندگیِ اجتماعی، آرامش و موفقیتِ خود، طلب کرده است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه یکی از عرصه هایی که هر روز و هر لحظه با واژگان عدل، داد، قضاوت و داوری سر و کار دارد، ورزش است ، گفت: در عرصه های ورزش قهرمانی و حرفه ای و همگانی ، ورزش های بومی و محلی و سنتی و ورزش‌های آیینی و عرصه توسعه مدیریت، منابع و زیرساخت ها، اگر روحِ داوری و عدالت محوری حاکم نباشد، ورزش کردن، ورزشکار بودن، رقابت های ورزشی، استعدادیابی و همگانی کردن ورزش و فعالیتِ بدنی به معنای واقعی از بین خواهد رفت و برای همیشه فراموش خواهد شد.

وی تصریح کرد: به همین دلیل است که همواره ورزشکاران، پیشگامان فعالیت های داوطلبانه و بشردوستانه هستند و صحنه های بی بدیلِ پهلوانی، جوانمردی و اخلاق مداری را در رقابت های ورزشی می توانیم به وفور در نقاط مختلف ایران و جهان مشاهده کنیم. 

حمید سجادی با اشاره به ورزشکاران نام آور ایران اظهار داست: تاریخِ ورزشِ ایرانِ عزیزِ، شاهد درخشش انسان های بزرگ و آزاده ای است که نام و آوازه‌شان با عدالت، مردم داری و انسانیت در هم آمیخته است.

وی افزود: پهلوانانی چون پوریای ولی و غلامرضا تختی و پهلوانان و قهرمانانِ گرانقدری که جانِ شیرین را فدای عزت و آزادی وطن کردند، بویژه شهدای معززِ ورزشکار که مدال شان، پلاکشان است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: امروز و در آیینِ افتتاحِ «مرکز داوری، میانجی گری، صلح و سازش در ورزش جمهوری اسلامی ایران» عرض می کنم در هر حوزه ای که ارتباطات و تعاملات و منافع کاری و جمعی وجود دارد، احتمال وقوعِ اختلافِ نظر نیز هست. ورزش نیز از این امر مستثنی نیست و بویژه با ورود ورزش به حوزه ی حرفه ای، امکان تضارب آرا و اختلاف نظر وجود دارد.

وی تاکید کرد : آنچه مهم است، چگونگی حل و فصل اختلاف، رفع ابهام و شفافیت در اقدام است، تا هر نوع اختلاف و سوء تفاهمی به خوبی پاسخ داده شود و جای خود را به آرامش، همدلی، همراهی، وفاق و تفاهم دهد.

وی تاکید کرد: به همین منظور و با همت و همیت دستگاه قضا و بالاخص « مرکزِ توسعه ی حل اختلافِ قوه ی قضائیه »، « مرکز داوری، میانجی گری، صلح و سازش در ورزش جمهوری اسلامی ایران » در کنار جامعه ی بزرگ ورزش کشور خواهد بود تا همچون همیشه، خانواده عزیز ورزش، به دور از هر مشاجره، مجادله و دعوی حقوقی و قضایی، بتواند به سمت تعالی، پیشرفت و موفقیت گام بردارد.

 سجادی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش های مسوولان دستگاه قضا گفت: همکاران ارجمندمان در نهاد دادگستری به عنوان مرجع عمومی رسیدگی به تظلمات و شکایات، با حفظ کرامت انسانی، نقش قانونی مؤثری را ایفا می کنند و همکاران گرانقدرمان در این مرکز نیز با صیانت از شأن فردی و اجتماعیِ جامعه‌ی ورزشِ کشور و به منظور تسریع و تسهیل در رسیدگی به اختلافات، با تکیه بر مفاهیم والای فرهنگی و اجتماعی همچون صلح، سازش، میانجی‌گری و داوری، در کنار دیگر ارکان دستگاه قضا، به ایجاد تفاهم در بین جامعه‌ی هدف می پردازند.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد : به عنوان خادم ملتِ شریفِ ایران و خانواده‌ی بزرگ ورزش کشور، این اقدام ارزشمند و ماندگار را که نقشی موثر و سهمی بسزا در توسعه و پیشرفت ورزش ایران عزیزمان دارد، ارج می نهم و از حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای ریاست محترم قوه ی قضائیه و همکاران گرانقدر دستگاه قضا، حجت الاسلام و المسلمین صادقی ریاست محترم مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه و همکاران ارجمندشان، همکاران عزیزمان در معاونت امور حقوقی، مجلس و استان های وزارت ورزش و جوانان و تمامی دست اندرکاران برگزاری این آیین باشکوه سپاسگزارم .

وی در پایان تصریح کرد: باور دارم هر قدمی که به نیکی در عرصه ی ورزش برداشته می شود، به همتِ مسئولین گرانقدرِ نظام، مجموعه ی خدوم وزارت ورزش و جوانان و همراهی اهالی محترم رسانه ها، موجب ایجاد انگیزه و امید برای ورزشکاران عزیزمان، اعتلای نام میهن و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهان خواهد شد.

انتهای پیام

کامپیر24 | عدل از کلید واژگان اصلی و عجین شده با هویت ایرانی اسلامی است 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا