تحقیق و پروژه

دانلود مبانی رفتار فرد در سازمان مدیریت رفتار انسانی در سازمانها 2021

دانلود مبانی رفتار فرد در سازمان مدیریت رفتار انسانی در سازمانها 2021

دانلود مبانی رفتار فرد در سازمان مدیریت رفتار انسانی در سازمانها 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت درمورد مبانی رفتار فرد در سازمان مدیریت رفتار انسانی در سازمانها  در 37 اسلاید قابل ویرایش

مبانی رفتار فرد در سازمان

}رفتار سازمانی را مطالعه سیستماتیك عملیات ، اقدامات و نگرشهای افراد سازمان تعریف می كنیم. یعنی مدارك و شواهد علمی را جایگزین قضاوت های شهودی مدیران در رابطه با پدیده های رفتار انسانی می نمائیم. بنابراین نیاز به تجزیه و تحلیل رفتار سازمانی بصورت مرحله به مرحله داریم كه در مرحله اول سطح فردی و سپس گروه و سرانجام سازمان را مورد بررسی قرار می دهیم. تا درك بیشتر و بهتری از سازمان داشته باشیم .

 
}موضوع این فصل مبانی رفتار فرد می باشد. همانطور كه در فصل اول گفته شد از رشته های علمی موثر در رفتار سازمانی فقط روانشناسی در سطح فردی و بقیه در سطح گروه بود. بنابراین برای درك رفتار فرد ابتدا نقشهای روانشناسی را بررسی می كنیم كه این نقشها در چهار دسته نگرش ، شخصیت ، ادراك و یادگیری می باشد.

}ارزیابی درباره شی ، فرد یا رویدادی، (چه مطلوب یا نامطلوب ) نگرش را تشكیل می دهد مثلا جمله ” من كارم را دوست دارم ” نگرش فرد درباره كارش می باشد.

یك شخص در مورد هزاران شی می تواند نگرش داشته باشد كه در رفتار سازمانی فقط نگرشهای رضایت شغلی ، كار را معرف خود دانستن(میزانی كه شخص كار خود را می شناسد و در آن مشاركت می نماید) و تعهد سازمانی(شاخص وفاداری فرد به سازمان می باشد ) مورد بررسی قرار می گیرد كه در این فصل نگرش رضایت شغلی را بررسی می كنیم.

منظور از رضایت شغلی ، نگرش كاركنان در مورد كار می باشد كه نگرش مثبت بمعنای رضایت شغلی بالا و نگرش منفی بمعنای رضایت شغلی پائین می باشد و بطور كلی منظور از نگرش كاركنان همان رضایت شغلی می باشد.

1-1-1-عوامل تعیین كننده رضایت شغلی:

جهت بررسی رضایت شغلی، بهتر است عواملی كه منجر به رضایت شغلی بالا می گردد را بشناسم :
}گیرایی كار
}پاداش بر اساس عدل و مساوات
}در شرایط كاری حمایت از فرد
}همكاران
}شغلهایی كه فرصت ارتقا به كارمندان بدهد و كارمندان در نحوه انجام وظایف خود آزادی عمل داشته باشند و در برابر كارهای درست ، پاداش مناسبی دریافت كنند شغل برایشان گیرا بوده و احساس لذت به آنها خواهد داد.
}1-1-1-2-پاداش براساس عدل و مساوات:
}اگر سیستم پرداخت حقوق و سیستم ارتقاء بر اساس مهارت باشد كاركنان احساس رضایت خواهند نمود.
}1-1-1-3-حمایت فرد:
}اگر محیط كار سالم ، بی خطر،آرام و تمیز و بدون هیچ خدشه ای باشد كاركنان احساس رضایت خواهند داشت.
}1-1-1-4-همكاران:
}داشتن همكاران صمیمی نیازهای اجتماعی كاركنان را تامین می كند و منجر به افزایش رضایت شغلی می گردد.
}فرآیندی است که بدان وسیله فرد احساس خود را تفسیر می نماید تا بتواند به محیط خود معنی بدهد
}ویژگی های شخصی که بر نوع ادراک شخص تأثیر می گذارد
}   1- نگرش
}  2- شخصیت
}  3- انگیزش
}  4- علاقه
}  5- تجربیات گذشته
}  6- انتظارات
}تئوری اسنادی

 

} مقصود از ارائه تئوری اسناد این بوده است که بتوانیم نوع قضاوت خود را درباره دیگران ، توجیه کنیم . زیرا قضاوت ها به تفسیری بستگی دارد که از نوع رفتار فرد می شود.

  اصولاً تئوری مزبور بیانگر این است که چون ما رفتار فردی را مشاهده می کنیم ، درصدد بر می آییم تا علت یا علتهای درونی یا برونی آن را مشخص کنیم

} رضایت شغلی می تواند بر میزان تولید و بازدهی اثر مثبت داشته باشد اما این اثر چندان زیاد نیست . توجه کردن به متغیرها واسطه ای باعث شده است که این رابطه بهبود یابد یا تقویت شود
} تئوری ناهمسانی شناختی

}هنگامی مطرح می شود که بین نگرش دو یا چند نفر یا بین رفتار و نگرش افراد نوعی بی ثباتی مشاهده شود . مقصود از تئوری ناهمسانی شناختی این است که افراد می کوشند این ناهمسانی را به حداقل ممکن برسانند و مسائل و مشکلات مربوطه را حل کنند .

}کاربرد ناهمسانی شناختی در سازمان : می توان بدان وسیله تمایل فرد را از نظر تغییر در نگرش و رفتار پیش بینی کرد .

 

رابطه بین نگرش و رفتار

} نگرش و رفتار با یکدیگر رابطه علی و دارند یعنی نگرش فرد تعیین کننده کارهایی است که وی انجام می دهد و این رابطه را می توان اندازه گرفت ، مشروط بر این که متغیرهای واسطه ای را هم مورد توجه قرار داد . بنا به دلایلی رابطه بین نگرش و رفتار چندان روشن نیست و افراد می توانند در یک زمان مشخص دارای نگرشهای متناقض باشند .

دانلود مبانی رفتار فرد در سازمان مدیریت رفتار انسانی در سازمانها 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا