اخبار روز

کامپیر24 | معرفی داوران سه بخش از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

کامپیر24 | معرفی داوران سه بخش از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

کامپیر24 | معرفی داوران سه بخش از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، هیات داوران ۳ بخشِ مسابقه تئاتر خردسال، خیابانی و خیمه شب‌بازیِ این رویداد نمایشی را معرفی کرد.

بر این اساس، الکا هدایت، بهرام بهبهانی و مهرداد نظام‌آبادی، ۳ داوری هستند که آثار بخش مسابقه تئاتر خردسال را بررسی و برگزیدگان را در اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان معرفی می‌کنند.

همچنین هیات داورانی متشکل از بهناز مهدی‌خواه، عباس جمشیدی‌فر و حسین صفی، آثار بخش‌های مسابقه تئاتر خیابانی و خیمه‌شب بازیِ جشنواره بیست و هفتم تئاتر کودک و نوجوان را ارزیابی خواهند کرد.

هیات داوران این ۳ بخش، از هنرمندان باسابقه عرصه هنرهای نمایشی، به ویژه نمایش کودک و نوجوان هستند که آثار منتخب جشنواره بیست و هفتم را داوری می‌کنند.

الکا هدایت، نویسنده، بازیگر، کارگردان و صداپیشه تئاتر از کودکی وارد عرصه هنرهای نمایشی شده است. او کارگردانی نمایش‌های متعددی را در حوزه تئاتر عروسکی و کودک و نوجوان همچون «هوشنگ لاک‌پشته»، «شگفتی» و… در کارنامه دارد.

بهرام بهبهانی، بازیگر، کارگردان و از عروسک‌گردان باسابقه عرصه هنر نمایش است. او در نمایش‌های متعددی به عنوان عروسک‌گردان حضور داشته و از آثاری که در حوزه نمایش کودک و نوجوان هستند، می توان به؛ «افسانه ماهک»، «فیل در تاریکی» و «میوه‌های شهر خاکستری» اشاره کرد.

مهرداد نظام‌آبادی، بازیگر، کارگردان، نویسنده، محقق و مدرس بازیگری کودک و نوجوان است. حضور به عنوان مجری در برنامه تلویزیونی «فیتیله» و تالیف کتاب «۴۰ بازی آپارتمانی» از جمله آثار این هنرمند است.

بهناز مهدی‌خواه، نویسنده، بازیگر، کارگردان و طراح و سازنده عروسک، از جمله هنرمندان شناخته شده نمایش کودک و نوجوان است. نمایش «دنیای خیال انگیز من» این هنرمند به عنوان نمایش برگزیده بخش خردسال مرکز ملی اسیتژ ایران معرفی شده و از برگزیدگان بیست‌وششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان است.

عباس جمشیدی‌فر از بازیگر شناخته شده تئاتر، سینما و تلویزیون است. او سال‌ها در عرصه نمایش خیابانی و کودک و نوجوان فعالیت داشته که می‌توان به نمایش‌های «دختر انار» برگزیده در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و نمایش خیابانی «دن کیشوت» برگزیده جشنواره تئاتر فجر اشاره کرد.

حسین صفی از هنرمندان شناخته شده عرصه هنرهای نمایشی استان همدان است. او در عرصه نویسندگی، بازیگری، کارگردانی و پژوهش فعالیت دارد و از آثار تولیدی این هنرمند در عرصه آثار کودک و نوجوان می‌توان از مجموعه‌های تلویزیونی «ماجراهای تپلی»، «ماجراهای ننه گلی» و «هاچین و واچین» نام برد.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، یکم تا ششم تیر به دبیری‌امیر مشهدی عباس در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.

۵۷۵۷

کامپیر24 | معرفی داوران سه بخش از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا