خانه و آشپزخانه

کامپیر24 | ۲۵ مدل دستمال آشپزخانه نرم و باکیفیت با خرید اینترنتی (2021)

کامپیر24 | ۲۵ مدل دستمال آشپزخانه نرم و باکیفیت با خرید اینترنتی (2021)[digikala71626432865] [digikala41626432909]

راهنمای خرید دستمال آشپزخانه

غالبا در تمام آشپزخانه‌ها دستگیره و دستمال آشپزخانه به چشم می‌خورد که به عنوان پرکاربردترین ملزومات آشپزخانه به شمار می‌رود و بدون وجود آن‌ نمی‌توان اغلب کارهای آشپزخانه را انجام داد. ازآنجا که آشپزخانه مهم‌ترین مکان منزل محسوب می‌شود، باید تلاش کرد که برای حفظ نظافت آن از لوازمی مانند دستمال استفاده کرد.

در گذشته دستمال‌های آشپزخانه در بازار فراوان نبودند، بلکه اغلب افراد در منزل با استفاده از پارچه‌های مناسب اقدام به طراحی و دوخت آن‌ها می‌کردند. اما امروزه تولیدی‌های فراوانی هستند که اقدام به طراحی و تولید دستمال‌ آشپزخانه در رنگ‌ها و کاربردهای گوناگون می‌کنند.

در حال حاضر، دستمال‌های آشپزخانه، در انواع جنس، سایز و رنگ در بازار یافت می‌شوند. این دستمال‌ها براساس نوع استفاده در اجناس و اندازه‌های مختلف طراحی و دوخته شده‌اند. اگر شما نیز برای استفاده‌های گوناگون در آشپزخانه، قصد خرید دستمال دارید، در ادامه لیست بیست  را همراهی نمایید تا بیشتر به انواع دستمال‌های آشپزخانه بپردازیم.

کاربرد دستمال آشپزخانه

همانطور که می‌دانیم وجود دستمال آشپزخانه یکی از ضروریات این مکان محسوب می‌شود که با کمک آن می‌توان به رعایت بهداشت و نظافت در محیط آشپزخانه کمک کرد. دستمال‌هایی که طراحی و دوخته می‌شوند، دارای کاربردهای گوناگونی هستند که به آن اشاره می‌نماییم.

جابجایی ظروف داغ

دستمال‌هایی که برای جابجایی ظروف داغ استفاده می‌شوند، باید دارای جنسی باشند که در برابر گرما مقاومت لازم را داشته باشند و دچار سوختگی نشوند. همچنین برای برداشتن ظروف داغ از روی اجاق گاز یا مایکروفر، از دستکش‌هایی که در بازار وجود دارند و جنس آن‌ها مقاوم در برابر گرما و حرارت است، نیز می‌توان استفاده کرد.

خشک کردن ظروف

پس از شستشوی ظروف، به‌منظور اینکه لکه‌های آب بر روی آن‌ها باقی نماند، می‌توان ظروف را خشک کرد و سپس در کابینت قرار داد. برای این کار باید از دستمال‌هایی که جنس نخی یا پنبه‌ای دارند استفاده کرد. به علت اینکه جنس پنبه‌ای دستمال علاوه‌بر آب‌گیری ظروف، تمام لکه‌ها را از روی ظروف پاک می‌کند و هیچ‌گونه پرزی بر جای نمی‌گذارد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بانکه

پاک کردن کانتر و میز آشپزخانه

برای اینکه بتوان همیشه آشپزخانه‌ای تمیز و منظم داشت، باید برای هر کار دستمالی مناسب و جداگانه تهیه کرد و کنار گذاشت. برای پاک کردن کانتر و میزی که در آشپزخانه قرار دارد، باید از دستمالی استفاده کرد که قادر باشد لکه‌ها را به‌سرعت پاک کرده و میز را تمیز کند.

نگهداری سبزی و نان در یخچال

ازآنجاکه سبزی‌ها ماندگاری کوتاه مدتی دارند و سریع پلاسیده می‌شوند، لازم است برای نگهداری از آن‌ها روش‌هایی به کار برد که ماندگاری آن‌ها را کمی بیشتر کرد. دستمال آشپزخانه در اینجا به کمک می‌آید و با قرار دادن سبزی‌ها داخل آن، می‌توان به مدت چند روز سبزی‌ها را به صورت تازه در یخچال نگهداری کرد.

نکات خرید دستمال آشپزخانه

همانطور که اشاره کردیم، دستمال آشپزخانه کاربردهای فراوانی در آشپزخانه دارد که لازم است هنگام تهیه دستمال، با توجه به نوع استفاده و کاربرد آن‌، به خرید پرداخت. اما زمان انتخاب دستمال، لازم است نکاتی مهم را مدنظر قرار داد تا خریدی رضایت‌بخش و اصولی را تجربه کرد.

جنس دستمال آشپزخانه

شاید بتوان مهم‌ترین عامل هنگام خرید دستمال‌های آشپزخانه را جنس آن‌ها به شمار آورد. زیرا جنس دستمال در طول عمر و میزان دوام آن تاثیر بسزایی دارد. برای آب‌گیری و یا خشک کردن ظروف یا میوه، باید دستمال‌های جنس پنبه‌ای انتخاب کرد که بسیار نرم و لطیف هستند و رطوبت را به‌خوبی جذب می‌کنند.

زمانی که افراد قصد تهیه دستمال برای تمیز کردن سطوح پرکاربرد از جمله کانتر یا میز داشته باشند، می‌توانند با خرید دستمال‌های کتان، اقدام به پاک کردن کثیفی‌ها و لکه‌زدایی نمایند. لازم به ذکر است که این دستمال‌ها دارای طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و بی‌شماری هستند.‌

نوع دیگری از دستمال‌ها هستند که به عنوان میکروفایبر شناخته می‌شوند. این جنس از دستمال برای غبارروبی و تمیز کردن سطوح استفاده می‌شود. به دلیل دوام بالایی که این نوع داراست، بسیار مورد استقبال خریداران قرار گرفته است.

سایز دستمال آشپزخانه

هنگام خرید دستمال آشپزخانه همه سایزها قابل دسترس هستند. اما توصیه می‌شود به‌منظور افزایش کارایی دستمال‌ها، از خریدن دستمال‌های کوچک خودداری نمایید. به طور مثال برای خشک کردن ظروف یا پاک کردن سطوح، استفاده از دستمال سایز بزرگ، ظرفیت بیشتر خشک‌کنندگی و پاک‌کنندگی را داراست.

ضخامت دستمال آشپزخانه

دستمال‌های ضخیم از پارچه‌های مرغوب‌تری تولید می‌شوند و بالطبع دارای دوام و مقاومت مناسبی در برابر شستشو هستند و همچنین قیمت آن‌ها نیز بالاتر است. اگر هنگام خرید دستمال آشپزخانه نوع ضخیم را تهیه نمایید، عمر دستمال‌ها طولانی‌تر می‌شود و دیرتر پاره یا خراب می‌گردند.

رنگ و طرح دستمال آشپزخانه

رنگ و طرح به عنوان عاملی مهم در خرید لوازم آشپزخانه به شمار می‌روند. به دلیل صرف زمان طولانی در آشپزخانه، لازم است دستمال‌های آن نیز دارای طرح و رنگ مناسب و زنده باشند که باعث ایجاد روحیه و شاد شدن فرد شوند.

همچنین لازم است دقت شود که رنگ و طرح مورد نظر، با سایر لوازم آشپزخانه به‌خوبی هماهنگ و سازگار شود. شاید در نگاه اول از نظر شما رعایت نکات ذکر شده موضوعی مهم نباشد، اما پس از خرید و استفاده از دستمال، به اهمیت آن پی می‌برید.

داشتن قسمت آویز دستمال آشپزخانه

برخی از دستمال‌های مورد استفاده در آشپزخانه، بخشی کوچک دارند که می‌توانند آن را آویزان کنند. این مزیت کمک می‌کند، دستمال‌ها همواره در دسترس باشند و در صورت ایجاد کثیفی یا لکه هنگام آشپزی، به فرد کمک کنند تا بتواند به‌سرعت محیط را تمیز کرده و از گسترش آلودگی و بی‌نظمی در آشپزخانه جلوگیری نماید.

نکات بهداشتی استفاده از دستمال آشپزخانه

دستمال آشپزخانه که یکی از ضروری‌ترین لوازم آشپزخانه به شمار می‌رود، هنگام آشپزی، نظافت و خشک کردن رطوبت بسیار کمک می‌کند. با استفاده از دستمال‌های مناسب، کارهای آشپزخانه راحت‌تر  وسریع‌تر انجام می‌شود.

از دستمال برای خشک کردن ظروف، تمیزکردن سطوح و داخل کابینت، پاک کردن میز و کانتر و همچنین برای جابجا کردن ظروف داغ و … استفاده می‌‌شود. اما برخی از خانه‌دارها برای انجام همه کارها از یک دستمال مشترک استفاده می‌کنند و سپس آن را در گوشه‌ای قرار داده و از آشپزخانه خارج می‌شوند.

لازم به ذکر است که استفاده از یک دستمال مشترک، کاری بسیار غیر بهداشتی است که باعث می‌شود کثیفی در آشپزخانه گسترش پیدا کرده و به دنبال آن بیماری‌های پوستی نیز ایجاد می‌شود. بارها متخصصان پوست درباره استفاده از دستمال‌های کثیف، هشدار بیماری حساسیت پوستی را داده‌اند.

بنابراین توصیه می‌شود از دستمال‌هایی با طرح یا رنگ‌های متفاوت استفاده نمایید و هر یک را صرفا مخصوص انجام دادن کاری خاص قرار دهید و به ‌هیچ عنوان از یک دستمال مشترک برای پاک کردن یا خشک‌ کردن سطوح متفاوت استفاده نشود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید سبد میوه

نحوه شستشوی دستمال آشپزخانه

افرادی که به‌طور اصولی و تمیز در آشپزخانه کار می‌کنند، هر دستمال را مخصوص انجام کاری مشخص در نظر می‌گیرند. سپس بعد از استفاده اقدام به شستن و تمیز کردن آن می‌نمایند. برای اینکه بدانیم بهترین راه تمیز کردن دستمال آشپزخانه کدام است، باید ذکر کنیم دستمال‌ها براساس نوع استفاده، شستشو می‌شوند.

به این معنا که برای شستن دستمال‌هایی که جهت خشک کردن ظروف و میوه‌ها کاربرد دارند، هرگز نباید از مواد شوینده شیمیایی استفاده کرد. اما برای دستمال‌ سطوح که جهت پاک کردن کانتر و کابینت‌ها کاربرد دارند، می‌توان از مواد شوینده شیمیایی به همراه ماشین لباسشویی استفاده نمود.

همچنین دستمال‌هایی که هنگام پخت و پز در دسترس هستند و لکه روغن یا غذا روی آن‌ها وجود دارد، می‌توان با کمک سرکه سفید که شیمیایی نیست، آن‌ها را شستشو کرد. برای شستن دستمال‌ها بهتر است از آب ولرم استفاده شود که علاوه‌بر آسیب نرساندن به پارچه، به دستان فرد نیز صدمه وارد نشود.

در ادامه این مطلب از راهنمای خرید دستمال آشپزخانه توجه شما را به برترین مدل‌های برتر از این نوع محصولات جلب می نماییم. ناگفته نماند تمام این دستمال‌های آشپزخانه از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. شما عزیزان می توانید با مطالعه هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی تان دست پیدا کنید.

کامپیر24 | ۲۵ مدل دستمال آشپزخانه نرم و باکیفیت با خرید اینترنتی (2021)
[digikala61626433489] [digikala81626433123]
لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا