تکنولوژی

کامپیر24 | برگزاری مسابقه‌ “برگزیده برگزیدگان” در مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران

کامپیر24 | برگزاری مسابقه‌ “برگزیده برگزیدگان” در مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران

کامپیر24 | برگزاری مسابقه‌ “برگزیده برگزیدگان” در مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران

به گزارش ایسنا، دکتر رضا فریدزاده، رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در نشست خبری مرحله کشوری دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با ارائه آماری از گروه‌های شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات گفت: در مرحله استانی و دانشگاهی این مسابقات 400 تیم در 36 واحد جهاد دانشگاهی در سراسر کشور حضور داشتند که 50 تیم برگزیده به مرحله منطقه‌ای راه پیدا کردند. شرکت‌کنندگان در دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران 56 درصد آقایان و خانم‌ها 44 درصد بودند. دانشجویان وزارت علوم با 46 درصد، بیشترین سهم مشارکت در این مسابقات را به خود اختصاص داده بودند و دانشجویان مقطع کارشناسی رشته‌های علوم انسانی، بیشترین میزان مشارکت را به نام خود ثبت کردند.

دکتر فریدزاده افزود: بعد از برگزاری 54 مناظره برخط (به دلیل همه‌گیری بیماری کووید 19) 16 تیم به مرحله کشوری راه پیدا کردند که از فردا (اول خردادماه) مرحله کشوریاغاز می‌شود. مرحله مقدماتی کشوری در روزهای یکشنبه و دوشنبه (اول و دوم خردادماه 1401) برگزار شده و تیم‌های برگزیده در تاریخ‌ 8 خرداد مرحله یک چهارم نهایی و نیمه نهایی را برگزار خواهند کرد. مرحله نهایی و اختتامیه کشوری دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران نیز روز دوشنبه 9 خردادماه 1401 در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی تأکید کرد: به گروه اول این مسابقات مبلغ 7 میلیون تومان، گروه دوم مبلغ 6 میلیون تومان اهدا خواهد شد. بحث انتخاب تیم اخلاق را همواره مدنظر داشته‌ایم تا گروه‌های شرکت‌کننده یاد بگیرند که در چارچوب رعایت اخلاق با یکدیگر مناظره کنند. در این دوره نیز به گروه اخلاق جایزه 4 میلیون تومانی اعطا خواهد شد. همچنین بهترین سخنران فردی جایزه یک میلیون تومانی این دوره از مسابقات را دریافت می‌کند.

حضور گروه داوری دانشجویی در کنار گروه داوری اساتید

وی با اشاره به جلسات مختلف شورای علمی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران گفت: این شورا با حضور بیش از 20 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها برگزار شده و ریاست این شورا برعهده دکتر علی منتظری، رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی بوده است. در این دوره و در مرحله کشوری، شاهد انتخاب بهترین سخنران فردی خواهیم بود. در این دوره، علاوه بر گروه داوری متشکل از اساتید، گروه داوری دانشجویی نیز در سطح پایین‌تر، ‌در فرآیند امتیازدهی به تیم‌های شرکت‌کننده مشارکت خواهند داشت. همچنین در مرحله نهایی مسابقات، علاوه بر تیم داوری، یک داورنکته‌یاب نیز حضور دارد که سوال‌هایی را مطرح خواهد کرد.

رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی افزود: در تاریخ 9 خرداد و همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه، شاهد افتتاح باشگاه دانشجویان و مناظره‌کنندگان جوان خواهیم بود که برندگان دوره‌های قبلی این مسابقات نیز در آن حضور دارند و تابستان سال جاری،‌ مسابقه‌ای تحت عنوان “برگزیده برگزیدگان” را از بین این افراد برگزار خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تهران که میزبانی مرحله نهایی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران را عهده‌‎دار شده است، همکاری بسیار خوبی با ما در برگزاری این مسابقات داشتند. امیدواریم در دوره یازدهم و با تشکیل شورای عالی مناظرات، شاهد مشارکت بیشتر سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی کشور در این زمینه باشیم. هدف همه ما، انجام دستورِ برزمین مانده رهبری و توجه به یکی از نیازهای جامعه دانشگاهی کشور است.

انتهای پیام

کامپیر24 | برگزاری مسابقه‌ “برگزیده برگزیدگان” در مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا