اخبار ورزشی

کامپیر24 | ثوری: مسئولان برای شادی مردم کنار ما باشند

کامپیر24 | ثوری: مسئولان برای شادی مردم کنار ما باشند

کامپیر24 | ثوری: مسئولان برای شادی مردم کنار ما باشند

به گزارش ایسنا، حسین ثوری، رییس فدراسیون بوکس ایران درباره برگزاری رقابت‌های بوکس قهرمانی کشور پس از سه سال در زاهدان، توضیح داد: چندین دلیل بود که استان سیستان و بلوچستان میزبان شد. اولین مورد، جایگاه بوکس این استان در کشور است و دوم این که ما با استان‌های مختلف رایزنی کردیم، اما شرایط سیستان و بلوچستان را برای میزبانی محیاتر دیدیم.

او ادامه داد: حدودا نزدیک به سه دهه است که بنده در مسابقات قهرمانی کشور در همه قالب‌ها از مربی، داور، رییس هیات، مدیر اداره کل و رییس فدراسیون حضور داشته‌ام، اما واقعا من یکی دو روز اول مسابقات را اینگونه با کیفیت ندیده بودم. با وجود کرونا شرایط تیم‌ها بسیار خوب است.

رییس فدراسیون‌ بوکس تاکید کرد: واقعا با وجود شرایط سخت، تاثیر منفی در رابطه با افت کیفیت کار ندیده‌ایم. نزدیک به ۱۸۰ بوکسور در این مسابقات شرکت کرده‌اند و رقابت‌ها با حضور همه مدعیان پوشیدن پیراهن تیم ملی برگزار می‌شود که سطح رقابت‌ها را بالا می‌برد. ما سعی داریم استخوان بندی تیم ملی را از همین مسابقات ببندیم و همه عزیزان حضور دارند تا به این مهم دست پیدا کنند.

وی گفت: استان‌های مختلف با تمام ظرفیت آمده‌اند و فکر میکنم بتوانیم یک آغاز خوبی را در دوران پس از همه گیری کرونا شاهد باشیم. این مسابقات اولین رویداد بزرگ بوکس پس از کرونا است.

ثوری درباره نحوه تامین نیازهای مالی برگزاری این رقابت‌ها نیز توضیح داد: با  عنایت به اینکه بنده بچه اینجا (سیستان و بلوچستان) هستم و سال‌ها در سمت‌های مختلف در اینجا کار کرده‌ام، می‌دانم که این استان از نظر زیر ساخت اقتصادی مثل سایر استان‌ها برخوردار نیست و فقط اداره کل ورزش همه کارها را برای میزبانی مسابقات ورزشی می‌کند. سایر ارگان‌ها خیلی کم کمک می‌کنند. اداره کل بیش‌ترین سهم را در این میزبانی دارد.

او درباره کمک‌های فدراسیون بوکس نیز گفت: فدراسیون بوکس هم در حد بضاعت خود کمک می‌کند، برای این مسابقات سعی کردیم حق‌الزحمه عوامل اجرایی، داوران و مربیان را البته نه چندان زیاد بر عهده بگیریم تا کمک حال اداره کل و هیات استان باشیم.

ثوری با اشاره به شرایط سخت اقتصادی جامعه گفت: ما در شرایطی هستیم که مردم ما به برگزاری چنین مسابقاتی نیاز دارند، خصوصا در استان‌های مرزی مثل سیستان و بلوچستان که مردم در شرایط سخت مالی قرار دارند و فشار زیادی را در زندگی‌ها خود تحمل می‌کنند. مسئولان لطفاً در کنار ما باشند چون نیاز مردم است که شاد شوند و ما فقط می‌خواهیم یک کار در شأن مردم این مرز و بوم انجام دهیم.

او ادامه داد: واقعا مسئولان باید حمایت کنند تا حتی مسابقات بین‌المللی هم میزبانی کنیم. از نظر من ورزش امروزه می‌تواند جامعه را رو به جلو و در سمت درست حرکت دهد. اگر این موضوع را خوب تدوین کنیم فکر می‌کنم می‌تواند روی روحیه مردم تاثیر مثبت بگذارد.

رییس فدراسیون بوکس درباره زمان آغاز اردوی تیم‌ ملی نیز گفت: با صحبت‌هایی که داشته‌ایم، احتمالا اردو از ۱۶ یا ۱۷ خرداد آغاز می‌شود.

انتهای پیام

کامپیر24 | ثوری: مسئولان برای شادی مردم کنار ما باشند 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا