تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت مدل ارتباطی ویلبر شرام 2021

دانلود پاورپوینت مدل ارتباطی ویلبر شرام 2021

دانلود پاورپوینت مدل ارتباطی ویلبر شرام 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت مدل ارتباطی ویلبر شرام

 

پاورپوینت مدل ارتباطی ویلبر شرام شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

ویلبر شرام در سال ۱۹۵۲ مدلى را براى ارتباط طراحى کرد که معتقد است نماینده‌اى براى انواع ارتباطات، چون ارتباط با خود، ارتباط با یک فرد یا گروه یا ارتباط با هزاران و حتى میلیون‌ها گیرندهٔ مشترک است.

شرام مى‌نویسد: ”ارتباطات همیشه حداقل به سه عنصر نیاز دارد: منبع، پیام و مقصد. (destination)

منبع ممکن است یک فرد (صحبتش، نوشته‌اش، نقاشى‌اش و یا حرکاتش) یا یک سازمان ارتباطى (communication organization) (مانند روزنامه، چاپخانه، ایستگاه تلویزیونی، استودیوى تهیهٔ فیلم‌هاى کارتون) باشد. پیام ممکن است به شکل جوهر روى کاغذ، امواج صوتى در هوا، جریان برق، تکان دادن دست یا پرچم در فضا یا هر نوع علامتى که قادر به تفهیم معنى (interpreted meaningfully) باشد، ظاهر بشود.

مقصد یا هدف ممکن است شنونده، تماشاگر، خواننده چه به‌صورت فردی، گروهى یا جمعى باشد. شرکت‌کنندگان، در یک بحث گروهی، شنوندگان یک سخنرانی، یک جمعیت علاقه‌مند به فوتبال یا یک خوانندهٔ روزنامه یا تماشاکنندهٔ تلویزیون یا یک جمیعت یا یک فرد از یک گروه مخصوص، همهٔ اینها گیرنده هستند که ما آنان را تودهٔ گیرنده (mass audience) مى‌نامیم.

اکنون این سؤال مطرح مى‌شود که وقتى منبع مى‌کوشد تا این ”اشتراک“ را با مقصد موردنظر ایجاد کند چه مى‌شود؟ ابتدا منبع پیام خود را به شکل رمز در مى‌آورد یا اطلاعاتى را که مى‌خواهد براى دیگرى ارسال کند به‌صورت قابل ارسال درمى‌آورد. تصاویر موجود در ذهن ما، به هیچ وجه قابل ارسال نیستند، مگر آنکه به‌صورت رمز درآیند. مثلاً وقتى این تصاویر ذهنى به‌صورت کلام درآیند به آسانى و به‌طور مؤثر قابل ارسال خواهند بود.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

 مدل اول ویلبر شرام

مدل دوم ویلبر شرام

 مدل سوم ویلبر شرام

مدل چهارم ویلبر شرام

پایان

 

عنوان : مدل ارتباطی ویلبر شرام

فرمت : پاورپوینت

حجم : 412 کیلوبایت

تعداد صفحات : 48 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت مدل ارتباطی ویلبر شرام

دانلود پاورپوینت مدل ارتباطی ویلبر شرام 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا