اخبار ورزشی

کامپیر24 | انوشیروانی: وضعیت وزنه‌برداری از این وخیم‌تر نمی‌شود/ سوء مدیریت انگیزه‌ها را نابود کرد

کامپیر24 | انوشیروانی: وضعیت وزنه‌برداری از این وخیم‌تر نمی‌شود/ سوء مدیریت انگیزه‌ها را نابود کرد

کامپیر24 | انوشیروانی: وضعیت وزنه‌برداری از این وخیم‌تر نمی‌شود/ سوء مدیریت انگیزه‌ها را نابود کرد

سجاد انوشیروانی در گفت وگو با ایسنا درباره ی اینکه وزنه برداری زنان ایران با وجود اینکه قدمت زیادی ندارد اما خیلی زود درگیر حواشی شد، بیان کرد: این مسئله را تایید می کنم که خیلی زود وارد حواشی شد. دلیل آن نیز عدم مدیریت مناسب و عدم تعامل با مربیان، قهرمانان و پیشکسوتان زحمتکش است. اتفاقاتی که برای بانوان افتاد همه ما را ناراحت کرده است و مردم از ما می پرسند چرا چنین اتفاقی افتاده است و مانده‌ایم که چه جوابی بدهیم و چگونه خود و جامعه وزنه‌برداری را قانع کنیم. من همیشه این انتقاد را داشته‌ام که در بخش بانوان چون دوستان به دنبال این بودند که نتایج را هر چه زودتر به نام خود ثبت کنند، کار را از پله دهم شروع کردند. از این رو پشتوانه سازی خوبی در بخش بانوان انجام نشده است. در استان ها هم امکاناتی نداریم و این مشکلات درون خانواده است که هر روز ما را غمگین می کند.

*خیلی از آسیب ها غیر قابل جبران هستند

انوشیروانی با اشاره به اینکه وزنه برداری وضعیت خوبی ندارد، تصریح کرد: وزنه‌برداری ایران با توجه به پتانسیل و سابقه‌ای که دارد، می تواند حتی در بخش مدیریت هم در دنیا سرآمد باشد اما سیاست های غلطی که اتخاذ شده، باعث شده است که بر پیکر این رشته ضربه وارد شود و از ظرفیت های واقعی آن استفاده نشود. تعامل و صمیمیت در وزنه برداری از بین رفته است. قهرمانان و پیشکسوتان بزرگی داریم که می توانستند کمک کند اما امروز هیچ کدام از آنها را نداریم. قطعا آسیب های بزرگی به وزنه برداری وارد شده که خیلی از آنها غیر قابل جبران هستند. وقتی صحبت های کسانی که رفته‌اند را گوش می دهیم متوجه می شویم که اختلافاتی وجود داشته است. ورزشکار یا مربیانی که اعتراض می‌کنند کنار گذاشته می‌شوند و فقط کسانی باقی می مانند که تابع سیستم هستند.

*انگیزه های وزنه‌برداران قربانی سوء مدیریت در وزنه برداری شد

نایب قهرمان المپیک لندن در مورد حضور کمرنگ جوانان و نوجوانان در قهرمانی جهان تاکید کرد: نوجوانان و جوانان  پشتوانه ای برای آینده تیم ملی هستند. وزنه برداران نوجوان و جوان با حمایت و کمک خانواده، مربیان هیات های استانی سال ها تلاش کرده اند، به سطحی رسیدند که باید خودشان را نشان دهند و بهترین جا برای دیده شدن، مسابقات برون مرزی است‌. در قهرمانی جوانان جهان یونان دیدید که یکی از همین وزنه برداران جوان درخشید، قهرمان جهان شد و رکورد دنیا را جا به جا کرد . تنها عاملی که باعث شد دیگر وزنه برداران جوان به مسابقات قهرمانی جهان نروند، مشکلات مالی بود  که ضربه جبران ناپذیری به انگیزه وزنه برداران وارد کرد. مطمئنا اگر این تیم کامل اعزام می شد، جایگاه تیمی و مدال های خوبی به دست می آورد اما تلاش کادرفنی بی نتیجه ماند.

او افزود: تمام نتایج خوبی که می‌توانستیم بگیریم و انگیزه های وزنه‌برداران قربانی سوء مدیریت در وزنه برداری شد. وزنه‌برداری با توجه به پتانسیلی که دارد می‌تواند در افزایش ظرفیت های این رشته، برگزاری اردوهایی در شان ورزشکاران، همچنین توجه بیشتر به استان ها قدمهای محکمی بردارد اما این ظرفیت در وزنه‌برداری مغفول مانده است.

*تمام باشگاه ها خالی شده اند

مدیر کل ورزش  و جوانان استان اردبیل در مورد بی توجهی فدراسیون به برگزاری مسابقات قهرمانی کشور گفت: برگزاری مسابقات قهرمانی کشور هم به طور کل فراموش شده است و دو سال است که هیچ مسابقه ای در سطح کشور برگزار نشده است خصوصا در سنین پایه. تمام باشگاه ها خالی شده اند چرا که مربیان و وزنه‌برداران انگیزه های خود را از دست داده‌اند. از المپیک سیدنی با توجه به نتایجی که وزنه برداری گرفت، شور و شوقی بین وزنه برداران و خانواده‌های آنها بوجود آمد اما اکنون همه این شور  و شوق را نابود کرده اند. امروز شاید کسی به فضای وزنه‌برداری اعتماد نکند تا فرزند خود را وارد این رشته کند.

 او افزود: در وزنه برداری وخیم تر از این اوضاع نداریم. اگر گزارشی از استان ها تهیه کنید، مشکلاتی را مطرح می‌کنند که باید خیلی سال‌های پیش این مشکلات برطرف می شدند. در شهرستان ها، خیلی از باشگاه ها مولفه های اولیه یک باشگاه را ندارند و اگر داشته باشند به همت هیات ها یا ادارات کل استان ها است که دستی به سر و گوشِ باشگاه ها کشیده اند.

انتهای پیام

کامپیر24 | انوشیروانی: وضعیت وزنه‌برداری از این وخیم‌تر نمی‌شود/ سوء مدیریت انگیزه‌ها را نابود کرد 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا