تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت دفاع مشروع چیست 2021

دانلود پاورپوینت دفاع مشروع چیست 2021

دانلود پاورپوینت دفاع مشروع چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت دفاع مشروع چیست

 

پاورپوینت دفاع مشروع چیست شامل 26 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

هر انسانی حق دارد در هنگام مواجه شدن با خطر به دفاع از جان، مال و ناموس خود و افرادی که دفاع از آنها بر وی واجب است، اقدام کند. این اقدام در اصطلاح “دفاع مشروع” نامیده می‌شود که علاوه بر فقه اسلام، قانون مجازات اسلامی کشور ما و قوانین جزایی سایر کشورها نیز به آن پرداخته است.

 تحقق دفاع مشروع به عنوان یکی از علل موجهه جرم، مستلزم شرایط خاصی است که این موضوع در قانون مجازات اسلامی مصوب سال 92 نیز مشمول نوآوری‌ها و تغییراتی شده است.

دفاع مشروع در قانون مجازات اسلامی تعریف نشده و بیشتر تاکید این قانون، بر ذکر مصادیق و موارد آن است. با این حال در تعریف دفاع مشروع می‌توان گفت که به معنای حق دفع یا برطرف کردن فوری یک خطر فوری است که باید به فوریت صورت گیرد.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

علل موجهه جرم

شرایط تحقق دفاع مشروع

 لزوم وجود تجاوز یا خطر

لزوم مستند بودن دفاع به قراین معقول یا خوف عقلایی

نوآوری قانونگذار درباره دفاع مشروع

تجمیع شرایط دفاع مشروع

سایر مواد مرتبط با دفاع مشروع در قانون مجازات اسلامی

پایان

 

عنوان : دفاع مشروع چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 26

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

دفاع مشروع چیست

دانلود پاورپوینت دفاع مشروع چیست 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا