زوج و خانواده

کامپیر24 | خانواده و شهرنشینی؛ شعار “روز جهانی خانواده در ۲۰۲۲”

کامپیر24 | خانواده و شهرنشینی؛ شعار “روز جهانی خانواده در ۲۰۲۲”

کامپیر24 | خانواده و شهرنشینی؛ شعار “روز جهانی خانواده در ۲۰۲۲”

به گزارش ایسنا، این روز به منظور برجسته کردن امور مهمی مانند “بهداشت”، “آموزش”، “حقوق کودکان” و “شمول اجتماعی در بین دیگران” که برای رفاه خانواده‌ها مهم است، گرامی داشته می‌شود.

شعار امسال (۲۰۲۲) این روز “خانواده و شهرنشینی” است. شهرنشینی یکی از مهمترین رویدادهای بزرگ است که دنیای ما و زندگی و رفاه خانواده ها را در سراسر جهان شکل می دهد.

همچنین “شهرنشینی پایدار” با دستیابی به چندین هدف توسعه پایدار (SDGs) و دستاوردهای آن شامل بند SDG-۱ (ریشه‌کنی فقر)، SDG-۳ (سلامت و رفاه خوب)، SDG-۱۱ (شهرها و سکونتگاه های انسانی را فراگیر، ایمن، انعطاف پذیر و پایدار بسازید) و نیز SDG-۱۰ (کاهش نابرابری در داخل و بین کشورها) مرتبط است. شعار امسالِ این روز با هدف افزایش آگاهی در مورد اهمیت سیاست های شهری پایدار و دوستدار خانواده انتخاب شده است.

روز جهانی خانواده برای اولین بار توسط سازمان ملل متحد (UN) در سال ۱۹۹۴ میلادی نامگذاری شده است.

هدف اصلی از گرامیداشت روز جهانی خانواده این است که مردم به اهمیت و ارزش آن پی ببرند. همچنین لازم است مسائلی که خانواده ها را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می دهند نیز برجسته کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی نیوز دی، مهم نیست که یک فرد چقدر در زندگی تحصیل کرده یا موفق می شود زیرا اگر خانواده نداشته باشد، تنهاست و تنها زندگی کردن هم آسان نیست. فردی که در یک خانواده زندگی می کند می داند چگونه شادی ها و دردهای خود را با دیگران تقسیم کند و در شادی‌های و دردهای آنها سهیم باشد.

انتهای پیام

کامپیر24 | خانواده و شهرنشینی؛ شعار “روز جهانی خانواده در ۲۰۲۲” 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا