اخبار روز

کامپیر24 | تهرانی‌ها آلوده‌ترین هوای هفته را یکشنبه گذشته تنفس کردند

کامپیر24 | تهرانی‌ها آلوده‌ترین هوای هفته را یکشنبه گذشته تنفس کردند

کامپیر24 | تهرانی‌ها آلوده‌ترین هوای هفته را یکشنبه گذشته تنفس کردند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران سید محمدمهدی میرزایی قمی با اعلام اینکه در همه روزهای هفته مورد بررسی، ذرات معلق کوچک‌تر از ۲.۵ میکرون آلاینده شاخص تهران بود، افزود: با نفوذ جبهه حاوی گرد و غبار به شهر از شامگاه شنبه (۱۷ اردیبهشت) غلظت ذرات معلق افزایش یافت و شاخص آلاینده ذرات معلق کوچک‌تر از ۲.۵ میکرون در یکشنبه (۱۸ اردیبهشت) به عدد ۱۵۶ رسید و به‌صورت همزمان آلاینده ذرات معلق کوچک‌تر از ۱۰ میکرون نیز با عدد ۱۴۸ در آستانه شرایط ناسالم قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: کمترین شاخص ثبت شده در هفته گذشته مربوط به سه‌شنبه (۲۰ اردیبهشت) با عدد ۶۹ بود این در حالیست که در هفته قبل از آن (۱۰ تا ۱۶ اردیبهشت) کیفیت هوای همه روزها در شرایط قابل قبول قرار داشت.

میرزایی قمی در ادامه خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند از طریق وبسایت شرکت کنترل کیفیت هوا به آدرس air.tehran.ir ، سامانه بر خطر کیفیت هوا به آدرس airnow.tehran.ir و اپلیکیشن «کیفیت هوای تهران» از آخرین اطلاعات کیفی هوا برخوردار شوند.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از عموم شهروندان به ویژه افرادی که در شرایط حساس به لحاظ کیفیت هوا قرار دارند، درخواست کرد تا در ساعاتی که کیفیت هوا در شرایط نامطلوب قرار می‌گیرد، تا حد امکان از حضور در معرض هوای آزاد و محیط‌های باز خودداری کنند.

بیشتر بخوانید:

چهار شهرستان استان یزد در وضعیت ناسالم

بارش باران در این استان‌ها و هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید

۲۳۳۲۳۱

کامپیر24 | تهرانی‌ها آلوده‌ترین هوای هفته را یکشنبه گذشته تنفس کردند 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا