تکنولوژی

کامپیر24 | راه اندازی مقطع دکتری بهداشت حرفه‌ای در دانشگاه ایران

کامپیر24 | راه اندازی مقطع دکتری بهداشت حرفه‌ای در دانشگاه ایران

کامپیر24 | راه اندازی مقطع دکتری بهداشت حرفه‌ای در دانشگاه ایران

به گزارش ایسنا، در دویست و هشتاد و پنجمین جلسه شورای گسترش دانشگاه­ های علوم پزشکی، مورخ با راه ­اندازی رشته بهداشت حرفه ای در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D)  در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران با ظرفیت پذیرش دو دانشجو برای یک دوره از سال تحصیلی ۱۴۰۱ در دانشکده بهداشت موافقت شد.

بهداشت حرفه ای عبارت از علمی است که عوامل مخاطره آمیز موجود در محیط های شغلی را پیش بینی، شناسایی، ارزیابی و کنترل می نماید و سلامت جسمی، روانی و اجتماعی شاغلین را در بالاترین سطح ممکن حفظ و ارتقاء می بخشد.

طی مصوبه سال ۶۲ هیئت دولتف مسائل بهداشتی محیط کار وکارگر از وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شناخته شد و جهت انجام این وظیفه، اداره کل بهداشت حرفه ای تشکیل و مسئولیت حفظ و ارتقای سلامت نیروهای شاغل کشور در حرف گوناگون جامعه را عهده دار و پس از تصویب قانون جدیدکار، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسئول بهداشت و درمان کارگران و وزارت کار و اموراجتماعی مسئول ایمنی کارگران شد.

ماموریت این رشته، تربیت دانش آموختگانی است که با برخورداری از توانائی های آموزشی و پژوهشی در سطح ملی ومحلی، عوامل مخاطره آمیز محیط های شغلی را پیش بینی، شناسایی، ارزیابی و کنترل نموده و با بکارگیری آخرین فنون مدیریت های علمی، سلامت اجتماعی و روانی نیروی کار را به بالاترین سطح ممکن افزایش دهند.

دانش آموختگان این رشته قادرخواهند بود تا نسبت به پیشگیری از بروز آسیب های ناشی از شغل ، چاره اندیشیده و با بکارگیری شاغلین در شغل های متناسب با قابلیت های جسمی وروانی، بهره وری و اثربخشی آنان را ارتقاء بخشند.

در این راستا، دانشکده بهداشت علوم پزشکی ایران درخواست تاسیس رشته فوق را ارائه و این درخواست در جلسه شورای گسترش دانشگاه ­های علوم پزشکی موافقت شد.

انتهای پیام

کامپیر24 | راه اندازی مقطع دکتری بهداشت حرفه‌ای در دانشگاه ایران 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا