اخبار روز

کامپیر24 | برای اولین بار در نمایشگاه کتاب رخ داد؛ حضور تجمیع‌شده ناشران دفاع مقدس

کامپیر24 | برای اولین بار در نمایشگاه کتاب رخ داد؛ حضور تجمیع‌شده ناشران دفاع مقدس

کامپیر24 | برای اولین بار در نمایشگاه کتاب رخ داد؛ حضور تجمیع‌شده ناشران دفاع مقدس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از ستاد خبری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، امیر شهریار امینیان، رئیس مجمع ناشران دفاع مقدس در تشریح برنامه‌های این مرکز در طی ده روز نمایشگاه گفت: «بخشی از ناشران دفاع مقدس امسال به جای این که هر کدام در غرفه‌ای مجزا در نمایشگاه حضور داشته باشند، به اتفاق نظر رسیدند که ذیل عنوان مجمع ناشران دفاع مقدس آثار و تولیدات خود را در معرض نمایش قرار دهند. این آثار مجموعا شامل ۹۰۰ عنوان کتاب است که متعلق به ۴۳ ناشر عضو مجمع است. انتشاراتی مثل فاتحان، اندیشه‌ورزان، رسول آفتاب و… در این غرفه حضور دارند.»

امینیان در خصوص چرایی حضور تجمیع‌شده ناشران دفاع مقدس در قالب این مرکز بیان کرد: «به دلیل مشکلاتی که کرونا به وجود آورد، برخی از ناشران در طی این مدت، تعداد عناوین کمی را توانستند منتشر کنند و از طرف دیگر طی تصمیمی که در مجمع ناشران گرفتیم بنا شد تا امسال به صورت جمعی حضور داشته باشیم تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشیم، البته این که چه ناشرانی ذیل چتر مجمع ناشران حضور داشته باشند کاملا به صورت داوطلبانه بوده و مجمع در انتخاب آنان نقشی نداشته است. البته این ناشران در بخش مجازی به طور مستقل حضور دارند.»

او افزود: «ما در طی این ده روز درصدد برگزاری ۱۸ نشست هستیم که برخی از آن‌ها به موضوعات صنعت نشر مربوط است و برخی از آن‌ها مرتبط با مباحث حوزه دفاع مقدس است. از دیگر برنامه‌های این مجمع در ایام نمایشگاه جشن امضا و رونمایی از چند کتاب است. برنامه طرح شمس از دیگر برنامه‌های فرهنگی است که به توسعه کتابخانه‌های سازمانی می‌پردازد. برنامه‌ای داریم تحت عنوان سفیر مهربانی که اهدای کتاب به نقاط محروم به خصوص در زمینه موضوعات کودک و نوجوان و آثار دفاع مقدس را در دستور کار دارد که مخاطبان می‌توانند در این طرح با مشارکت ناشر، نهادهای فرهنگی و سهم اندکی از مخاطب، کتاب مورد نظر خود را به یک استان محروم اهدا کنند.»

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم اردیبهشت آغاز شده است و تا سی‌ویکم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir برگزار می‌شود.

۲۵۹۲۵۹

کامپیر24 | برای اولین بار در نمایشگاه کتاب رخ داد؛ حضور تجمیع‌شده ناشران دفاع مقدس 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا