اخبار ورزشی

کامپیر24 | ظهرابی: همیشه دلیل باخت تیم بازنده داور است

کامپیر24 | ظهرابی: همیشه دلیل باخت تیم بازنده داور است

کامپیر24 | ظهرابی: همیشه دلیل باخت تیم بازنده داور است

مسعود ظهرابی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص فینال لیگ برتر هندبال مردان که با قهرمانی سپاهان و نایب قهرمانی شاملی به پایان رسید اظهار کرد: فینال بازی خوبی بود، البته حساسیت بازی دوم کمتر بود چرا که در دور رفت سپاهان با ۴ گل بازی را برده بود و کار را برای کازرون سخت تر کرده بود. در مجموع بازی خوبی بود و کازرون در نیمه دوم توانست اختلاف گل را کم کند. اشتباهات فردی بازیکنان هر دو تیم در این بازی زیاد بود. به هر دو تیم تبریک و خسته نباشید می‌گویم.

وی در ادامه در خصوص اعتراض بازیکنان، کادر فنی و حتی تماشاگران به داوری نیز گفت: روز به روز قوانین داوری به روز می شود. اطلاعاتی که ما تماشاگرها از داوری داریم آن چیزی نیست که داور دارد. اعتراض‌ها بر اثر ندانستن قوانین جدید است. روز به روز قوانین داوری تغییر می کند، ما که مربی ملی هستیم و بازیکن بوده‌ایم خیلی از این قوانین جدید را نمی دانم. تماشاگران براساس اطلاعات قبلی خود قضاوت می‌کند و دوست ندارد که بازنده باشد. این است که جو اعتراضی در سالن به وجود می‌آید.

ظهرابی با بیان اینکه همیشه دلیل باخت تیم بازنده داور است، گفت: به شخصه می‌گویم از داور مظلوم تر نداریم. او در صدم ثانیه تصمیم می‌گیرد که باید درست‌ترین باشد. نه در هندبال بلکه در همه رشته‌ها همیشه تصمیمی که داور می گیرد برای تیم برنده بهترین است اما تیم بازنده اولین دلیل باختش را داوری می داند.

پیشکسوت هندبال گفت: به نظر من داوری در هندبال خیلی مهم است و داور در این رشته نقش به سزایی دارد. داوران باید خیلی بهتر از حالا باشند. همانطور که باشگاه ها و فدراسیون برای مسابقات هزینه می کنند و با وجود سختی‌هایی که برای برگزاری مسابقات وجود دارد باید داوران هم زمان بیشتری برای رشد خود بگذارند. آنها بایستی به روز باشند و از نظر آمادگی جسمانی هم بهتر شوند تا اشتباهات داوری کمتر شود.

وی در خصوص لغو بازی‌های آسیایی و عدم حضور تیم ملی هندبال در بازی‌های کشورهای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه در این سال تیم ملی مردان در بازی‌های آسیایی و بازی‌های کشورهای اسلامی حضور نخواهد داشت. بازی‌های آسیایی که لغو شد و حضور تیم ملی در بازی‌های کشورهای اسلامی هم هنوز نهایی نشده است. به هر حال تیم ملی مردان قرار است با هدایت وسلین وویوویچ از ۲۲ اردیبهشت اردوهایش را آغاز کند.

کارشناس هندبال در ادامه در خصوص آغاز اردوها گفت: قرار است نخستین اردو در دو نوبت برگزار شود. در مرحله اول ۲۲ بازیکن به اردو دعوت شده اند و مرحله دوم اردو نیز بعد از ۵ روز انجام خواهد شد. امیدوارم که با هدایت مربی سرشناس مونته‌نگرویی و همت بازیکنان یک تیم خیلی خوب و در شان جمهوری اسلامی راهی مسابقات قهرمانی جهان کنیم.

ظهرابی در پاسخ به این سوال که با حضور وویوویچ همانند زمان مانوئل به عنوان مربی در کادر فنی تیم ملی حضور خواهد داشت گفت: هنوز اسامی کادر فنی تیم ملی مشخص نیست و فدراسیون قرار است تا آغاز اردوها اسامی کادر فنی را مشخص کند.

انتهای پیام

کامپیر24 | ظهرابی: همیشه دلیل باخت تیم بازنده داور است 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا