اخبار روز

کامپیر24 | ژاپن: برای تحریم روسیه تصمیم سختی گرفتیم

کامپیر24 | ژاپن: برای تحریم روسیه تصمیم سختی گرفتیم

کامپیر24 | ژاپن: برای تحریم روسیه تصمیم سختی گرفتیم

کیشیدا طی سخنرانی پس از نشست آنلاین گروه ۷، گفت که ژاپن تصمیم سختی برای ممنوعیت واردات نفت از روسیه و به عنوان نشانه همبستگی با گروه ۷ و اوکراین اتخاذ کرده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی در این‌باره توضیح داد: «من در یک کنفرانس ویدئویی با سران گروه ۷ شرکت کردم، ما با آنها و رئیس جمهور زلنسکی تبادل نظر صریح داشتیم و توانستیم بر همبستگی گروه ۷ با اوکراین تاکید کنیم».

نخست‌وزیر ژاپن ادامه داد: «در مورد نفت، برای کشور ما که تا حد زیادی به واردات منابع انرژی وابسته است، این تصمیم بسیار دشواری است، اما اکنون زمانی است که وحدت گروه ۷ اهمیت بیشتری دارد. اصل ممنوعیت واردات نفت روسیه است. ژاپن به همکاری نزدیک با گروه ۷ و سایر کشورها برای حفاظت از نظم جهانی ادامه خواهد داد».

بر اساس این گزارش، کیشیدا همچنین از تصمیم ژاپن برای حفظ سهام خود در پروژه های ساخالین ۱ و ساخالین ۲ برای استخراج گاز طبیعی و نفت خبر داد.

به نوشته اسپوتنیک، وی در عین حال تاکید کرد که ژاپن واردات نفت را برای پروژه هایی که در آن مشارکت دارد کاهش خواهد داد.

نخست‌وزیر ژاپن همچنین افزود: «در مورد واردات نفت از سهم کشورمان (در پروژه‌ها)، با توجه به اینکه به تامین انرژی دراز مدت، ارزان و پایدار کمک می‌کند، آن را به صورت مرحله‌ای کاهش می‌دهیم تا تاثیر منفی بر زندگی مردم و فعالیت‌های تجاری به حداقل برسد».

روز یکشنبه، سران گروه هفت با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین کنفرانس ویدیویی برگزار کردند. در پایان کنفرانس، آنها از حذف تدریجی منابع انرژی روسیه و انتقال خود به انرژی پاک خبر دادند.

علاوه بر این، کشورهای شرکت‌کننده تاکید کردند که به مبارزات خود علیه بانک ها و بخش مالی روسیه و همچنین علیه نخبگان مالی روسیه و خانواده‌های آنها ادامه خواهند داد.

این در حالی است که «کویچی هاگیوادا» وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن گفته بود قطع فوری ورادات نفت روسیه این کشور را با دشواری مواجه خواهد کرد.

311311

کامپیر24 | ژاپن: برای تحریم روسیه تصمیم سختی گرفتیم 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا