زوج و خانواده

کامپیر24 | فرانشیز خدمات بستری مددجویان کمیته امداد رایگان شد

کامپیر24 | فرانشیز خدمات بستری مددجویان کمیته امداد رایگان شد

کامپیر24 | فرانشیز خدمات بستری مددجویان کمیته امداد رایگان شد

به گزارش ایسنا، مجتبی احمدلو در این باره افزود: با تصویب هیات وزیران در خصوص تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی ۱۴۰۱ در بخش دولتی، خودپرداخت (فرانشیز) تمام مددجویان کمیته امداد اعم از شهری و روستایی برای خدمات بستری در قالب نظام ارجاع در بخش دولتی رایگان شد.

مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد خاطرنشان کرد: براساس این تصویب‌نامه، خدمات سرپایی درمان برای مددجویان با درنظر گرفتن نظام ارجاع از ۳۰ درصد به ۱۵ درصد کاهش یافته است.

احمدلو اظهار کرد: فرانشیز بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد برای خدمات سرپایی نیز در قالب نظام ارجاع رایگان اعلام شده است.

وی افزود: همچنین فرانشیز مراجعه به پزشک خانواده برای مددجویان شهری کمیته امداد تحت پوشش سازمان بیمه سلامت در طرح نظام ارجاع حداکثر ۷۲۰۰ تومان است.

به گفته مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد، پیش از این ۱۰ درصد هزینه‌های خدمات بستری بخش دولتی برای خانواده‌های روستایی برعهده مددجویان بود که با این تصویب‌نامه، فرانشیز خدمات بستری برای تمام مددجویان کمیته امداد رایگان شد.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، احمدلو گفت: این مصوبه از ابتدای سال جاری برای مراکز درمانی دولتی لازم‌الاجراست.

انتهای پیام

کامپیر24 | فرانشیز خدمات بستری مددجویان کمیته امداد رایگان شد 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا