اخبار روز

کامپیر24 | پوتین: پیروزی سال ۱۹۴۵ تکرار خواهد شد

کامپیر24 | پوتین: پیروزی سال ۱۹۴۵ تکرار خواهد شد

کامپیر24 | پوتین: پیروزی سال ۱۹۴۵ تکرار خواهد شد

به گزارش ایرنا از شبکه خبری اسپوتنیک؛ پوتین هم زمان با سالگرد این پیروزی، با تبریک به شهروندان جمهوری مردمی دونتسک و لوگانسک، تاکید کرد : هدف از عملیات ویژه نظامی ارتش روسیه که از ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) در خاک اوکراین آغاز شده، پایان دادن به نسل کشی شهروندان منطقه دونباس بوده است.

وی افزد: نظامیان این جمهوری تازه اعلام شده که با نیروهای ارتش روسیه در نبرد کنونی با ارتش اوکراین و نیروهای نئونازی، همکاری دارند، همانند اسلاف خود در جنگ بزرگ میهنی، برای رهایی از شر نازی ها مبارزه می کنند.

رهبر فدراسیون روسیه در پیام هایی به سران دیگر کشورهای عضو “سازمان کشورهای مستقل مشترک المنافع” (همسود) با تاکید بر لزوم جلوگیری از پیدایش دوباره نازیسم که در گذشته چنین رنج و دردهای بزرگی برای شهروندان بسیاری از کشورها، به همراه آورده، افزود: ما باید حقیقت رخدادهای جنگ دوم جهانی، ارزش های روحانی و سنت های مشترکمان را در باره دوستی برادرانه و نزدیک، حفظ کرده و به آیندگانمان انتقال دهیم.

روسیه روز شنبه اعلام کرد که مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی آمریکایی و اروپایی در حمله هوایی روسیه به منطقه خارکیف اوکراین منهدم شده است.

“ایگور کناشنکوف” سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفته است که حجم زیادی از تجهیزات نظامی که کی‌یف از کشورهای اروپایی و آمریکا دریافت کرده بود، به دنبال حمله هوایی روسیه در حومه ایستگاه راه‌آهن “بوگودوخوف” در منطقه خارکیف، نابود شده است.

مسکو اخیرا هشدار داده که تجهیزات نظامی که آمریکا و اروپا در اختیار اوکراین قرار می دهند، موجب تشدید مناقشه در اوکراین می‌شود و پیامدهای غیرقابل پیش‌بینی به دنبال دارد.

311311

کامپیر24 | پوتین: پیروزی سال ۱۹۴۵ تکرار خواهد شد 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا