تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت سندرم کوشینگ چیست 2021

دانلود پاورپوینت سندرم کوشینگ چیست 2021

دانلود پاورپوینت سندرم کوشینگ چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت سندرم کوشینگ چیست

 

پاورپوینت سندرم کوشینگ چیست شامل 24 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

سندروم کوشینگ یا نشانگان کوشینگ که به آن «هیپرکورتیزولیسم» (hypercortisolism) نیز می‌گویند، با میزان ترشح هورمون استرسِ «کورتیزول» مرتبط است. وقتی در بدن هورمون کورتیزول بیش‌ازحد طبیعی ترشح می‌شود، هورمون اضافه، سایر سیستم‌های بدن را مختل می‌کند. در بیشتر موارد، سندرم کوشینگ قابل درمان هستند، البته برطرف‌شدن علائم این سندروم به زمان نیاز دارد. سندرم کوشینگ در زنان بیش از مردان بروز می‌کند و معمولا در افراد ۲۵ تا ۴۰ ساله مشاهده می‌شود. در این مبحث، علائم سندروم کوشینگ، علل ابتلا به بیماری سندرم کوشینگ و همچنین روش‌های تشخیص و درمان سندرم کوشینگ را بررسی خواهیم کرد.

علل سندروم کوشینگ

زمانی فرد دچار سندرم کوشینگ می‌شود که کورتیزول بسیار زیادی برای مدتی طولانی در بدن او وجود داشته باشد. هورمون کورتیزول از غدد فوق کلیوی (که در بالای کلیه‌ها قرار دارند) ترشح می‌شود. شایع‌ترین علت سندرم کوشینگ مصرف داروهایی است که «گلوكوكورتيكوئيدها» (glucocorticoids) نام دارند و معمولا با نام «استروئیدها» یا «پردنیزون» (prednisone) شناخته می‌شوند. این داروها برای مواردی مانند آسم، «آرتریت روماتوئید» (rheumatoid arthritis یا روماتیسم مفصلی)، «لوپوس» یا پس از پیوند اعضا تجویز می‌شوند. «گلوكوكورتيكوئيدها» داروهای ضدالتهابی قوی هستند. گاهی مصرف بیش‌ازحد این داروها برای مدتی طولانی منجربه سندرم کوشینگ می‌شود.

وجود تومور در غده‌ هیپوفیز (که در پایین مغز قرار دارد) یا در غدد فوق کلیوی نیز می‌تواند موجب ترشح بیش‌ازحد هورمون کورتیزول در بدن و ابتلا به سندرم کوشینگ شود.

معمولا سندرم کوشینگ به‌صورت ارثی منتقل نمی‌شود، ولی در موارد نادر بعضی افراد به این دلیل دچار سندرم کوشینگ می‌شوند که مشکلی در ژن‌های آنها وجود دارد که موجب بالا‌رفتن احتمال ایجاد تومور در غده‌های آنها می‌شود.

 و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

علل سندروم کوشینگ

علائم سندرم کوشینگ

تشخیص سندرم کوشینگ

درمان سندرم کوشینگ

مراقبت از خود

باید چه انتظاراتی داشته باشید؟

دریافت پشتیبانی

 

عنوان : سندرم کوشینگ چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 24

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

سندرم کوشینگ چیست

دانلود پاورپوینت سندرم کوشینگ چیست 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا