تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت استرس مثبت چیست 2021

دانلود پاورپوینت استرس مثبت چیست 2021

دانلود پاورپوینت استرس مثبت چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت استرس مثبت چیست

 

پاورپوینت استرس مثبت چیست شامل 30 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

استرس بیش‌ازحد یا استرسی که از نوع نامناسب باشد، به سلامتی ما آسیب می‌رساند. ولی گاهی استرس، نیروی مثبتی است که منجر به افزایش تمرکز و هُشیاری می‌شود و کمک‌مان می‌کند بهترین عملکرد را داشته باشیم. البته همه‌ی این موارد به این مسئله بستگی دارند که چه نوع استرسی داریم، چقدر برای رویارویی با آن آماده هستیم و چه دیدگاهی درمورد آن داریم. در این مطلب با استرس مثبت و منفی (یا استرس خوب و استرس بد) و ویژگی‌های آنها آشنا می‌شویم و راهکارهای مدیریت استرس را نیز بیان می‌کنیم.

بیشتر مردم استرس را خطرناک و کشنده می‌دانند، ولی استرس صرفا واکنش طبیعی ما نسبت به رویدادهایی است که آنها را تهدیدآمیز یا خطرناک می‌پنداریم. وقتی احساس خطر (فیزیکی، ذهنی یا عاطفی) می‌کنید، طی فرایندی سریع و خودکار که به آن پاسخ «جنگ یا گریز» یا «پاسخ استرس» گفته می‌شود، واکنش‌های دفاعی شما به اوج خود می‌رسند. در واقع پاسخ استرس، مجموعه واکنش‌هایی هستند که بدن برای حفاظت از خود آنها را به‌کار می‌گیرد.

زمانی که به‌درستی کار می‌کنید، پاسخ استرس به شما کمک می‌کند متمرکز، پُرانرژی و هُشیار بمانید. در شرایط اضطراری نیز استرس می‌تواند زندگی شما یا دیگران را نجات بدهد، مثلا به شما انرژی بیشتری می‌دهد تا بتوانید اتومبیل را از روی بدن فرزندتان بلند کنید یا موجب می‌شود که محکم روی ترمز فشار بدهید تا از بروز تصادف جلوگیری کنید.

پاسخ استرس به شما کمک می‌کند برای رویارویی با چالش‌ها، آمادگی بیشتری پیدا کنید. برای نمونه استرس موجب می‌شود که در طول سخنرانی در محل کار هشیار بمانید، تمرکز شما را در مواقع ضروری افزایش می‌دهد یا موجب می‌شود که شب قبل از امتحان، به‌جای بیرون رفتن با دوستان‌تان، در خانه بمانید و درس بخوانید. ولی اگر استرس از حد مشخصی فراتر برود، دیگر مفید نخواهد بود و به سلامتی، خلق‌و‌خو، بهره وری، روابط و کیفیت زندگی شما آسیب می‌زند.

استرس و بار آلوستاتیک (allostatic load)

کاغذی بردارید و تمام عواملی را که در هریک از روزهای عادی می‌توانند موجب استرس شما شوند، در آن یادداشت کنید. احتمالا فهرست شما چیزی شبیه فهرست زیر خواهد بود:

•           رئیس سرم فریاد بکشد؛

•             برای دیدن مشتریان، مجبور شوم با عجله به جاهای مختلف بروم؛

•             دچار مشکلات مالی شوم؛

•             در هنگام رفت‌و‌آمد در مسیر منزل و محل کار، مشکلاتی برایم پیش بیایند؛

•             هوا بد باشد؛

•             بچه‌ام باعث شود نیمه‌شب از خواب بیدار شوم؛

•             همسرم با من بد حرف بزند؛

•             از ناهار خوشم نیاید.

بیشتر مردم بار بزرگی از این‌گونه استرس‌ها را حمل می‌کنند. به تصویر بالا نگاه کنید. استرس‌های ما، درست مانند آن بار کاه هستند. حالا تصور کنید چه رخ می‌دهد اگر با نگرانی درمورد ظاهرتان، استرس‌های ناشی از تمرینات شدید ورزشی یا کم کردن میزان غذایتان، این بار را افزایش بدهید؟ طبیعی است که درنهایت زیر این بار می‌شکنید.

به این توده‌ی کاه (مجموع تمام چیزهایی که موجب بروز استرس فیزیکی، ذهنی یا عاطفی می‌شوند)، بار آلوستاتیک گفته می‌شود.

 و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

استرس و بار آلوستاتیک

استرس مثبت چیست؟

ویژگی‌های استرس مثبت یا استرس خوب

ویژگی‌های استرس منفی یا استرس بد

چرا استرس را به شیوه‌های متفاوتی تجربه می‌کنیم؟

ایجاد تعادل میان خواسته‌ها

چگونه بار آلوستاتیک را مدیریت کنیم؟

 

عنوان : استرس مثبت چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 30

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

استرس مثبت چیست

دانلود پاورپوینت استرس مثبت چیست 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا