تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت نقش روابط انسانی در مدیریت 2021

دانلود پاورپوینت نقش روابط انسانی در مدیریت 2021

دانلود پاورپوینت نقش روابط انسانی در مدیریت 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت نقش روابط انسانی در مدیریت

 

پاورپوینت نقش روابط انسانی در مدیریت شامل 49 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه : 

بدون تردید چگونگی روابط انسانی در مدیریت، تابع نوع نگرش به انسان است. در مکتب اسلام که بیش از تمام مکاتب بر ارزش انسان و رشد و تعالی مادی و معنوی او، تاکید گردیده در قلمرو مدیریت نیز توجه کافی به انسان و ابعاد آن بالاترین اهداف به شمار می آید لذا بدیهی است روابط انسانی در مدیریت نیز مورد توجه بوده است.

تصمیم گیری ، برنامه ریزی ، سازماندهی ، انگیزش ، نظارت و کنترل ، ارزشیابی و رهبری بدون برقراری ارتباط ممکن و اثر بخش نخواهد بود . سرعت دستیابی به اطلاعات و همکاری با دیگران به منظور سازگاری یا مقابله با عوامل نا مساعد خارجی فقط با ارتباط و روابط سریع و اثربخش امکان پذیر می باشد به همین دلیل علوم مربوط به رفتار و روابط بین انسان ها و ارتباط جایگاهی خاص پیدا کرده است .

انسان موجودی اجتماعی خلق شده است او را گریزی جز زندگی کردن با دیگران و بر قراری ارتباط با آنها نیست . این ارتباط دامنه وسیعی دارد .تربیت فرزندان و اداره خانواده نیاز به برقراری ارتباط صمیمی و نزدیک دارد . کار کردن در دانشگاه ها ، بیمارستانها ، کارخانه ها و … مستلزم برقراری رابطه با همکاران و ارباب رجوع است . تفکر و زبان دو مزیت انسان است که سبب پیدایش عقیده و فرهنگ و تمدن می شود و انتقال هر یک از آنها فقط با برقراری ارتباط امکان پذیر است.

مدیران و کارکنان ناگزیرند برای تصمیم گیری دورهم بنشینند و با تبادل نظر راه حل های مختلف را مورد بررسی قرار دهند در نهایت بهترین راه حل را انتخاب کنند . ابلاغ تصمیمات و سیاست های سازمانی از سلسله مراتب بالاتر سازمان به سطوح پایین اجرایی نیاز به پیمودن مجاری ارتباطی گوناگون دارد و همواره هر روز دهها و صد ها نامه و دستورالعمل به بخش های مختلف سازمان ارسال می شود .

* اهمیت روابط انسانی در مدیریت :  

در حالی که تنها از ابتدای قرن بیستم به تدریجتئوریهای روابط انسانی در مدیریت شکل مدون و آکادمیک پیدا می کرد، از روزهای آغازین ظهور اسلام تشکیل مدیریت نبوی در قلمرو اداره جامعه اسلامی ، موضوع روابط انسانی در مدیریتمورد اهتمام وافر آموزه های اسلامی بود. خوشبختانه از هگذر آن اهتمام در آموزه های دینی ، پژوهشگران عرصه مدیریت اسلامی در این باره از پیشینه بسیار پرباری برخوردارند.

روابط انسانی از نظر مفهوم شناسی به معنای ایجاد مناسبات انسانی سالم ، به منظور ارتقای رضایت خاطر و نیرومند کردن روحیه افراد و ایجاد اشتراک بیشتر بین انسانها می باشد ; روابط انسانی در مدیریت شریان حیات مدیریت و قلب تپنده سازمان است، دانش روابط انسانی با ایجاد محیط سالم، نشاط انگیز، و آرامش بخش ، موجب بیشترین بازدهی باکمترین هزینه می گردد.

و … 

 

فهرست مطالب

مقدمه
اهمیت روابط انسانی در مدیریت
آثار روابط انسانی در مدیریت
پیامدهای منفی بی اعتنایی به روابط انسانی در مدیریت
معرفی آکیو موریتا
مدیریت به سبک ژاپنی
هدف های روابط انسانی
نتیجه گیری و پیشنهادات
پایان

 

عنوان : نقش روابط انسانی در مدیریت

فرمت : پاورپوینت

حجم : 356 کیلوبایت

تعداد صفحات : 49

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت نقش روابط انسانی در مدیریت

دانلود پاورپوینت نقش روابط انسانی در مدیریت 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا