اخبار ورزشی

کامپیر24 | باقرزاده: پاداش بازی های آسیایی زندگی خیلی از ورزشکاران را دگرگون می‌کرد

کامپیر24 | باقرزاده: پاداش بازی های آسیایی زندگی خیلی از ورزشکاران را دگرگون می‌کرد

کامپیر24 | باقرزاده: پاداش بازی های آسیایی زندگی خیلی از ورزشکاران را دگرگون می‌کرد

فضل الله باقرزاده در گفتگو با ایسنا درباره ی تعویق بازی های آسیایی هانگژو و تاثیر آن روی عملکرد ورزشکاران بیان کرد: تیم ها آماده بودند و کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش دنبال رتبه چهارمی بودند اما نشد. مسئله دیگر این است که رشته های خاص مثل فوتبال، والیبال و بسکتبال از لیگ درآمد میلیاردی دارند اما خیلی از رشته های دیگر چنین درآمدی از لیگ ندارند.از آنجا که دولت برای بازی های المپیک و بازی های آسیایی پاداش خوبی می دهد، ورزشکاران  با انگیزه بالا تلاش می کردند تا در بازی های آسیایی علاوه بر اینکه برای ایران افتخارآفرین می شوند، بتوانند از پاداش بازی ها هم بهره مند شوند. این پاداش ها زندگی آنها را دگرگون می کند.

او در مورد آماده شدن شمشیربازان برای بازیهای آسیایی گفت: یک ماه بعد از المپیک، اردوهای شمشیربازی برای حضور در بازی های آسیایی آغاز شد و تیم سابر به دنبال طلای بازی ها بود. سابریست ها  در حال حاضر در مادرید هستند و حدود ۱۰ روز دیگر عازم ایتالیا می شوند. تیم دختران به امارات و اپه مردان به گرجستان می روند و ما با وجود هزینه های سنگین مالی این تدارکات در نظر گرفتیم تا تیم های ما برای بازی های آسیایی آماده شوند. نه تنها شمشیربازی بلکه همه فدراسیون ها هم زحمت کشیدند و تدارک دیدند. ما برای یونیورسیاد هم برنامه ریزی کرده بودیم که آن هم لغو شد و این اتفاق انگیزه ها را مقداری تحت تاثیر قرار می دهد.

رییس فدراسیون شمشیربازی در مورد اینکه اگر سال آینده بازی های آسیایی برگزار شود، با توجه به برگزاری مسابقات گزینشی المپیک کار برای ورزشکاران سخت خواهد بود، تصریح کرد: در بسیاری از رشته‌ها بحث رنکینگ مهم است. مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا امتیاز بالایی دارد، ارزشش برای کسب سهمیه المپیک خیلی زیاد است. بازیهای آسیایی اهمیت بسزایی دارد اما نتایج آن در رنکینگ جهانی تاثیری ندارد بنابراین قهرمانی آسیا  از اهمیت بیشتری برخوردار است.

او افزود: البته از این زاویه هم می‌توان نگاه کرد که در صورت برگزاری بازیها به تدارکات تیم برای کسب سهمیه المپیک کمک می کند. همچنین از آنجا که نتایج بازی ها مهم است دولت، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش توجهات خوبی خواهند کرد و این مسئله هم می تواند به ورزشکاران کمک کند.

 انتهای پیام

کامپیر24 | باقرزاده: پاداش بازی های آسیایی زندگی خیلی از ورزشکاران را دگرگون می‌کرد 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا