اخبار روز

کامپیر24 | گفتگوی تلفنی وزیران خارجه ایران و جمهوری‌آذربایجان

کامپیر24 | گفتگوی تلفنی وزیران خارجه ایران و جمهوری‌آذربایجان

کامپیر24 | گفتگوی تلفنی وزیران خارجه ایران و جمهوری‌آذربایجان

به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر به همتای آذربایجانی خود، به تداوم تبادل هیات های عالیرتبه میان دو کشور که موجب پیشبرد و توسعه روابط شده است، اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود نتایج حاصله از کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و سایر توافقات دو کشور هرچه سریع تر اجرایی شود.

امیرعبداللهیان با توجه کنترل شیوع کرونا در هر دو کشور، بر بازگشایی مرزهای زمینی ایران و جمهوری آذربایجان تاکید نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان به جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و بویژه مسجد الاقصی اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد با توجه به ریاست دوره ای جمهوری آذربایجان در جنبش عدم تعهد، این کشور بتواند از ظرفیت های خود در جایگاه ریاست بر این جنبش استفاده کرده و در توقف خونریزی و نقض حقوق فلسطینیان نقش موثری ایفا نماید.

جیحون بایرام‌اف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک متقابل و پیشاپیش عید سعید فطر به همتای ایرانی خود، از روند توسعه همکاری‌های فیمابین ابراز خرسندی کرد.

وی اظهار داشت: جمهوری آذربایجان از حضور و فعالیت شرکت های ایرانی در بازسازی مناطق آزاد شده این کشور استقبال می کند و امیدوار است با تصمیم مناسب ستاد کرونای جمهوری آذربایجان، مرزهای زمینی این کشور به زودی باز شود.

جیحون بایرام‌اف ضمن تاکید بر حمایت مشترک کشورهای اسلامی از حقوق خواهران و برادران فلسطینی اعلام کرد این کشور آمادگی دارد پیشنهادهای واصله در خصوص موضوع فلسطین و حمایت حقوق مردم این کشور را در جنش عدم تعهد دریافت، پیگیری و حمایت نماید.

طرفین در این گفتگو برخی موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

۳۱۱۳۱۱

کامپیر24 | گفتگوی تلفنی وزیران خارجه ایران و جمهوری‌آذربایجان 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا