تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت صلاحيت دادگاه انقلاب در چه مواردی است 2021

دانلود پاورپوینت صلاحيت دادگاه انقلاب در چه مواردی است 2021

دانلود پاورپوینت صلاحيت دادگاه انقلاب در چه مواردی است 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت صلاحيت دادگاه انقلاب در چه مواردی است

 

پاورپوینت صلاحيت دادگاه انقلاب در چه مواردی است شامل 31 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان حقوق ، علوم سیاسی ، بازرگانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

برای شناختن صلاحیت دادگاه انقلاب در ابتدا باید به‌صورت کلی مفهوم صلاحیت دادگاه‌ها را بدانیم و پس از آن به موارد خاص صلاحيت دادگاه انقلاب بپردازیم. در این مبحث راجع به موارد فوق توضیح داده شده است .

صلاحیت چیست؟

برداشت اولیه‌ی ما از واژه‌ی صلاحیت به‌دور از مفهوم حقوقی آن نیست. در فرهنگ فارسی دهخدا صلاحیت به معنی شایستگی، درخوری، سزاواری و اهلیت است. اینها همان مفهوم حقوقی صلاحیت را دربردارند. دادگاه باید شایستگی رسیدگی به یک پرونده را داشته باشد تا بتواند در مورد آن حکم صادر کند. این شایستگی را قانون به یک دادگاه اعطا می‌کند. قاضی دادگاه بر مبنای همین صلاحیت حق رسیدگی دارد و می‌تواند با استفاده از آن، قانون را اعمال کند. این شایستگیِ اعطایی از طرف قانون آن‌قدر مهم است که اگر دادگاهی بدون صلاحیت به پرونده‌ای رسیدگی کند حکم صادره اعتبار نخواهد داشت و به اجرا گذاشته نمی‌شود. دادگاه‌های کیفری صلاحیت رسیدگی به جرایم را دارند. هر دادگاه صالح است تا به طیف خاصی از جرایم رسیدگی کند، ضمنا جرم نیز باید در محدوده‌ی جغرافیایی دادگاه رسیدگی‌کننده اتفاق افتاده باشد.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه
صلاحیت چیست؟
دادگاه انقلاب؛ دادگاهی با صلاحیت خاص کیفری
جرایم در صلاحیت دادگاه انقلاب
محل استقرار دادگاه انقلاب
پایان

 

عنوان : صلاحيت دادگاه انقلاب در چه مواردی است

فرمت : پاورپوینت

حجم : 396 کیلوبایت

تعداد صفحات : 31

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

صلاحيت دادگاه انقلاب در چه مواردی است

دانلود پاورپوینت صلاحيت دادگاه انقلاب در چه مواردی است 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا