اخبار روز

کامپیر24 | گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و پاکستان

کامپیر24 | گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و پاکستان

کامپیر24 | گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و پاکستان

به گزارش خبرآنلاین، حسین امیرعبداللهیان در این تماس تلفنی افزود: امیدوارم در دوره مدیریت شما در دستگاه دیپلماسی پاکستان شاهد گسترش بیش از پیش مناسبات دو کشور باشیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران و پاکستان امسال هفتادوپنجمین سالگرد روابط خود را جشن می‌گیرند و این روابط که مبتنی بر اشتراکات گسترده فرهنگی تاریخی و زبانی است، می‌تواند به الگوی روابط بین کشورهای مسلمان تبدیل شود.

امیرعبداللهیان گفت: ما مسائل مختلف و متنوعی برای همکاری در دستور کار داریم و با قوت به دنبال ارتقای روابط در تمامی ابعاد هستیم. وظیفه ما ایجاد حمایت‌ها و تسهیلات نوین متقابل است که مورد انتظار رهبران و مردم دو کشور است.

بوتو، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی‌پاکستان نیز در این گفتگوی تلفنی با تشکر از تبریک صمیمانه همتای ایرانی خود به روابط خوب پاکستان با کشور دوست ایران و اشتراکات مردمی، تاریخی و فرهنگی بین دو کشور اشاره کرد.

وزیر امور خارجه جدید پاکستان همچنین با اعلام عزم اسلام‌آباد برای گسترش هر چه بیشتر روابط دوجانبه، اظهار امیدواری کرد با رفع موانع موجود مناسبات اقتصادی دو کشور نیز بیش از بیش گسترش یابد.

امیرعبداللهیان از آقای «بوتو» برای سفر به جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آورد.

311311

کامپیر24 | گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و پاکستان 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا