اخبار روز

کامپیر24 | وحشت صهیونیست‌ها از نامه تهدیدآمیز به بنت

کامپیر24 | وحشت صهیونیست‌ها از نامه تهدیدآمیز به بنت

کامپیر24 | وحشت صهیونیست‌ها از نامه تهدیدآمیز به بنت

شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد، در پی ارسال پیام تهدید به قتل به همراه یک گلوله به منزل «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، مقامات این رژیم تدابیر حمایتی را برای مراقبت از وی و خانواده اش تشدید کردند.

بنت اعلام کرد منازعه سیاسی نباید به خشونت منتهی شود. وی تاکید کرد برخی فشارها باعث شد یکی از اعضای کنست استعفای خود را اعلام کند و همین امر سبب شد ائتلاف حاکم اکثریت را از دست بدهد.

مریم نصار گزارشگر شبکه گفت: به دنبال بحران ائتلاف حاکم بر اسرائیل در پی از دست دادن اکثریت در کنست و نگرانی از سقوط دولت، نفتالی بنت رئیس کابینه پیام تهدید به قتل دریافت کرد که گمان می‌رود با بحران ائتلاف حاکم در ارتباط باشد. منابع عبری اعلام کردند شاباک تحقیقات سری درباره این پیام تهدیدآمیز را که همراه با یک گلوله به منزل بنت ارسال شد، آغاز کرده است. این مسئله جنجالی در فلسطین اشغالی به پا کرده است. بر همین اساس تدابیر امنیتی برای مراقبت از بنت و خانواده اش شدت بیشتری گرفته است.

در ادامه گزارش آمده است: بنت در واکنش به ارسال این پیام در توئیتی اعلام کرد منازعه سیاسی هر قدر هم شدید باشد نباید به خشونت و تهدید به قتل منجر شود. وی افزود راه برای بحث و اختلاف نظر باز است. وی خواستار مهار آتش گفتمان‌های سیاسی شد.

گزارشگر افزود: بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز این تهدیدات را عبور از خط قرمز دانست و تاکید کرد در گذشته اقدامات تحریک آمیز و خشونت به ترورهای سیاسی منجر شده است که در واقع به ماجرای ترور اسحاق رابین نخست وزیر اسبق این رژیم اشاره دارد.

یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم اشغالگر نیز به نوبه خود این پیام تهدیدآمیز را بسیار خطرناک دانست. بنت حدود یک هفته پیش اعلام کرد برخی طرف‌های مزدور، اقدام به سم‌پاشی در میان افرادی می‌کنند که برای بیان نظرات خود به خشونت متوسل می‌شوند. بنت این مطلب را در واکنش به استعفای یکی از اعضای کنست از ائتلاف حاکم اعلام کرد که به سبب فشارهای وارده از حزب یمینا که بنت نیز به آن وابسته است، ناچار به استعفا شد و همین امر باعث از بین رفتن اکثریت ائتلاف حاکم شد و آن را با خطر فروپاشی روبرو کرد.

در ادامه گزارش آمده است: رسانه‌های عبری اعلام کردند بنت، لاپید و گانتس تصمیم گرفته اند فعلا همه سفرهای خارجی خود را لغو کنند. بر همین اساس به سبب بحران سیاسی داخلی و از دست رفتن اکثریت ائتلاف حاکم در کنست، سفرهای خود را به آمریکا، هند و مجارستان لغو کردند.

23311

کامپیر24 | وحشت صهیونیست‌ها از نامه تهدیدآمیز به بنت 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا