اخبار روز

کامپیر24 | برنامه مراسم ترحیم مرحوم آیت الله‌ سیّد محمد مهدی بجنوردی

کامپیر24 | برنامه مراسم ترحیم مرحوم آیت الله‌ سیّد محمد مهدی بجنوردی

کامپیر24 | برنامه مراسم ترحیم مرحوم آیت الله‌ سیّد محمد مهدی بجنوردی

به گزارش خبرآنلاین، مراسم ترحیم فقیه اهل‌بیت عصمت و طهارت، مرحوم آیت الله‌ حاج سیّد محمّدمهدی بجنوردی، روز پنج‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ در مسجد الغدیر واقع در تهران، خیابان میرداماد، برگزار می شود.

بیت آیت الله بجنوردی با صدور اطلاعیه ای از علمای اعلام، فضلا و عموم مؤمنین برای حضور در این مراسم دعوت کرده است.

آیت‌الله سید مهدی موسوی بجنوردی از شاگردان برجستۀ آیات عظام حکیم، شاهرودی، بجنوردی و حلًی بود و از چهارتن از مراجع نجف اجازۀ اجتهاد داشت. این فقیه عالی‌قدر سالیانی در نجف اشرف به تدریس سطوح عالی و نزدیک به نیم‌قرن در تهران به تدریس خارج فقه و اصول، تحقیق، تألیف و اقامۀ جماعت پرداخت. وی داماد مرحوم آیة الله حاج میرزا علی آقای نایینی ، فرزند ارشد مرحوم آیة الله العظمی میرزای نایینی بشمار می آمد. «تحریر الأصول»، «کتاب الطهارة» و «کتاب البیع» از آثار منتشرشدۀ آیةالله بجنوردی می‌باشد. وی فرزند ارشد آیةالله میرزا حسن بجنوردی و نوادۀ آیةالله سید ابوالحسن اصفهانی بود.
آیت‌الله سید مهدی موسوی بجنوردی فرزند ارشد آیت‌الله میرزا سید حسن موسوی بجنوردی بود که در دوره حکومت پهلوی بعد از یک سفر از ایران ممنوع الخروج شد و در تهران اقامت کرد. آن مرحوم برادر آیت‌الله سید محمد و دکتر کاظم موسوی بجنوردی است.

/6262

کامپیر24 | برنامه مراسم ترحیم مرحوم آیت الله‌ سیّد محمد مهدی بجنوردی 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا