تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت جمعیت شناسی چیست 2021

دانلود پاورپوینت جمعیت شناسی چیست 2021

دانلود پاورپوینت جمعیت شناسی چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت جمعیت شناسی چیست

 

پاورپوینت جمعیت شناسی چیست شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

واژه “Demography” یک لغت یونانی و مرکب از دو کلمه دموس “Demos” و گرافوس “Graphein” می‌باشد که به ترتیب به معنی مردم و نگارش یا “توصیف مردم” می‌باشد.

لفظ و اصطلاح جمعیت‌شناسی در معنی و مفهوم جدید خود نخستین‌بار در سال 1855 میلادی توسط آشیل گیلارد (Achille Guillard: 1799-1876) در کتاب “مبانی آمار انسانی یا دموگرافی مقایسه‌ای” به‌کار برده شد. آشیل گیلارد در کتاب مذکور، جمعیت‌شناسی را علمی دانست که از یک‌سو به بررسی تاریخ طبیعی و اجتماعی نوع بشر می‌پردازد و از سوی دیگر مطالعه ریاضی و کمی جمعیت‌های انسانی، حرکات عمومی، وضع اجتماعی، روانی و اخلاقی آن‌ها را نیز برعهده دارد.

تعریف جمعیت‌شناسی

جمعیت‌شناسی در لغت به معنی مطالعه جمعیت‌های انسانی به‌ویژه موالید، مرگ‌ومیر و مهاجرت است. اما در اصطلاح تعاریف مختلفی برای آن مطرح کرده‌اند، در یک تعریف جمعیت‌شناسی عبارت است از: مطالعه ریاضی و آماری اندازه، ترکیب و توزیع فضایی جمعیت‌های انسانی و تغییرات ایجاد شده در این جنبه‌ها در زمان، از طریق عمل پنج فرآیند باروری، مرگ‌ومیر، ازدواج، مهاجرت و تحرک اجتماعی.

در تعریف دیگری، جمعیت‌شناسی علمی است که به مطالعه علمی، ساختمان تحول و حرکات جمعیت‌ها در زمان و مکان می‌پردازد.

در یک جمع‌بندی از تعاریف فوق و تعاریف دیگری که در این مورد ارائه شده، می‌توان به تعریف نهایی زیر دست یافت:

«جمعیت‌شناسی عبارت است از، مطالعه علمی، توصیف و تحلیل آماری ترکیب و حرکات جمعیت‌های انسانی، بررسی سیاست‌های جمعیتی و روابط متقابلی که میان پدیده‌های جمعیتی و عوامل اقتصادی- اجتماعی و زیستی وجود دارد.»

و

 

فهرست مطالب

مقدمه
تعریف جمعیت‌شناسی
موضوع و حدود جمعیت‌شناسی
اهمیت جمعیت‌شناسی
هدف جمعیت‌شناسی
شاخه‌های جمعیت‌شناسی
جمعیت‌شناسی و دانش‌های دیگر
قلمرو جمعیت‌شناسی
پایان

 

عنوان : جمعیت شناسی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 396 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

جمعیت شناسی چیست

دانلود پاورپوینت جمعیت شناسی چیست 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا