اخبار روز

کامپیر24 | پوتین: اوکراین به سربازانش فرصت نجات جانشان را نمی‌دهد

کامپیر24 | پوتین: اوکراین به سربازانش فرصت نجات جانشان را نمی‌دهد

کامپیر24 | پوتین: اوکراین به سربازانش فرصت نجات جانشان را نمی‌دهد

پوتین روز جمعه در گفتگو با شارل میشل رییس شورای اروپا، اوکراین را متهم کرد که به سربازانش اجازه تسلیم شدن در بندر ماریوپل را نمی‌دهد.

به گزارش روزنامه تایمز مسکو، رییس جمهوری روسیه در یک تماس تلفنی به میشل گفت:تمام سربازان نیروهای مسلح اوکراین، شبه نظامیان گردان‌های ملی و مزدوران خارجی که سلاحشان را زمین بگذارند جانشان را نجات داده، تحت درمان مطابق با قوانین بین المللی قرار گرفته و مراقبت های پزشکی

با کیفیت به آنها ارائه می‌شود.

وی در این خصوص افزود: اما رژیم کی یف اجازه استفاده از این فرصت را نمی‌دهد.

یک مقام اتحادیه اروپا به خبرگزاری رویترز گفت که رییس شورای اروپا در این گفتگوی تلفنی از پوتین خواست تا به صورت مستقیم با ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی خود در تعامل باشد.

به گفته این مقام آگاه، میشل بدون تردید بر غیرقابل قبول بودن جنگ روسیه تاکید کرد و جزئیات تحریمی را که اتحادیه اروپا علیه روسیه اعمال می کند، توضیح داد.

میشل همچنین به مناسبت عید پاک خواستار آتش‌بس و عبور امن غیرنظامیانی شد که به دنبال خروج از شهرهای محاصره شده مانند ماریوپل هستند.

رییس شورای اروپا روز چهارشنبه وارد کی‌یف شد و با زلنسکی دیدار کرد. میشل چندی پیش در توئیتی با اشاره به پیشنهاد جوسپ بورل مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا در مورد افزایش ۵۰۰ میلیون یورویی کمک‌های نظامی این اتحادیه به اوکراین، از آن حمایت کرد و نوشت: در صورت تصویب این

پیشنهاد، مجموع حمایت‌های ارائه شده توسط اتحادیه اروپا برای ارائه تسلیحات بیشتر به کی یف به یک و نیم میلیارد یورو افزایش می‌یابد.

311311

کامپیر24 | پوتین: اوکراین به سربازانش فرصت نجات جانشان را نمی‌دهد 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا