اخبار روز

کامپیر24 | ترامپ: ایران از ما نمی‌ترسد، چین هم به ما احترام نمی‌گذارد

کامپیر24 | ترامپ: ایران از ما نمی‌ترسد، چین هم به ما احترام نمی‌گذارد

کامپیر24 | ترامپ: ایران از ما نمی‌ترسد، چین هم به ما احترام نمی‌گذارد

به نوشته وبگاه شبکه «فاکس نیوز»، ترامپ حین سخنرانی در بنیاد هریتیج در ایالت فلوریدا گفت، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا، با اقدامات غلطش این کشور را در برابر دشمنانش آسیب‌پذیر کرده است.

رئیس جمهور سابق آمریکا درخصوص اقدامات غلط بایدن به مثال‌هایی از جمله نحوه خروج آمریکایی‌ها از افغانستان اشاره کرد و گفت باید پایگاه هوایی بگرام در اختیار آمریکا باقی می‌ماند تا بتوان برنامه اتمی چین را پایش کرد.

ترامپ در این سخنرانی گفت: «چین به ما احترام نمی‌گذارد، ایران از ما نمی‌ترسد و روسیه با حمله وحشیانه به اوکراین نشان داده تا چه حد فکر می‌کند رهبران ما ضعیف هستند».

او با تکرار ادعاهای قبلی و افسوس بابت شکست در انتخابات آمریکا گفت: «این اتفاقات، هرگز تحت دولت ترامپ رخ نمی‌داد. هرگز حتی ممکن هم نبود. این خطرناک‌ترین دوره از تاریخ کشور ما است».

ترامپ افزود: «ملت ما در افغانستان تحقیر شد، جایی که سربازان ما کشته شدند و شماری از آمریکایی‌ها را جا گذاشتند و آن‌ها گروگان گرفته شدند. آن‌ها سخت‌افزارهای نظامی را جا گذاشتند. ما تسلیم شدیم».

رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: «روسیه در زمان جورج بوش گرجستان را گرفت. آن‌ها در زمان اوباما کریمه را گرفتند ولی در زمان دولت من هیچ جایی را تصرف نکردند».

ترامپ در ادامه این سخنرانی گفت: «من سربازهایمان را از سوریه و عراق خارج کردم و فقط چند ماه با خروج از افغانستان فاصله داشتیم. من بودم که تعداد سربازان در آنجا را به دو هزار نفر کاهش دادم».

ترامپ هفته گذشته نیز با انتقاد از عملکرد دولت بایدن مدعی شد که توافق دولت بایدن با ایران بدتر از توافق دوران ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» خواهد بود و چنین توافقی می‌تواند به معنای نابودی رژیم صهیونیستی خواهد بود.

311311

کامپیر24 | ترامپ: ایران از ما نمی‌ترسد، چین هم به ما احترام نمی‌گذارد 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا