تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت سندرم دیوژن یا سندرم شلختگی چیست 2021

دانلود پاورپوینت سندرم دیوژن یا سندرم شلختگی چیست 2021

دانلود پاورپوینت سندرم دیوژن یا سندرم شلختگی چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت سندرم دیوژن یا سندرم شلختگی چیست

 

پاورپوینت سندرم دیوژن یا سندرم شلختگی چیست شامل 22 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

سندرم دیوژن، یا سندرم شلختگی یک اختلال شخصیتی است که باعث خود غفلتی مفرط، شلختگی خانگی، جامعه گریزی، بی تفاوتی ، انباشته کردن ناخواسته آشغال و حیوانات بهمراه عدم خجالت می شود. مبتلایان به این سندرم همینطور امکان دارد علایم روان گسیختگی کاتاتونی را از خویش بروز بدهند.

 

تاریخچه سندروم دیوژن

سندروم دیوژن سندرم نخستین بار در سال ۱۹۶۶ میلادی شناخته و توسط کلارک ان منکیکار به نام سندرم دیوژن برگزیده شد. نام این سندرم، از نام دیوژن سینوپی، فیلسوف یونان باستان، کلبی( طرف دار مکتب کلبیون) و ساده زیست که نقل شده در آتن و در یک کوزه بزرگ( و به روایتی بشکه) زندگی میکرد ، برگرفته شده است.

 البته می گویند که دیوژن هرروز در جستجوی انسان حقیقی به بازار می رفته است؛ بنابراین بنظر میرسد عنوانی که برای این سندرم برگزیده شده است، عنوان درستی نباشد.

 در واقع یک نام غلطی برای آن انتخاب شده ، برای این که دیوژن زندگی زاهدانه ای داشت که از آن شادمان بود و هیچ منبعی نیست که نشان دهد وی نسبت به بهداشت شخصی خویش بی اعتنا بوده است.

 

 علایم سندروم دیوژن

این نوع اختلالات روانی اغلب در اشخاص بالای ۶۰ سال مشاهده می شود. البته در مواردی محدود، سندروم دیوژن، در اشخاص میانسال و حتی با سن کمتر هم مشاهده شده است. بسته به کیفیت زندگی شخص، علایم میتواند متفاوت و بعضا بسیار حاد باشد. علایم آن از جمله انزوای خود خواسته از محیط های اجتماعی، معمولاً با گذشت زمان ظاهر می شود.

 در واقع ، شخص مبتلا، ارام ارام ، عزلت گزینی را به زندگی اجتماعی ترجیح داده و برای کم تر رنج کشیدن از قضاوت هایش درباره ی مردم، خود را از دید آنها دور کند. به همین جهت، امکان دارد شخص مبتلا، این اختلال را از سالهای گذشته داشته باشد ولی علایم آن، پس از مدتها بروز کند. علایم هشداردهنده در شخص شامل موردهای زیر است:

 و

 

فهرست مطالب

مقدمه

تاریخچه سندروم دیوژن

علایم سندروم دیوژن

تشخیص ابتلا به سندروم دیوژن

سندروم دیوژن اولیه

سندروم دیوژن ثانویه

درمان سندرم دیوژن

مراقبت از اشخاص مبتلا به سندرم دیوژن

 

عنوان :  سندرم دیوژن یا سندرم شلختگی چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 32

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

سندرم دیوژن یا سندرم شلختگی چیست

دانلود پاورپوینت سندرم دیوژن یا سندرم شلختگی چیست 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا