تکنولوژی

کامپیر24 | بازگشت دانشجویان شریف به محیط دانشگاه “تدریجی” خواهد بود

کامپیر24 | بازگشت دانشجویان شریف به محیط دانشگاه “تدریجی” خواهد بود

کامپیر24 | بازگشت دانشجویان شریف به محیط دانشگاه “تدریجی” خواهد بود

دکتر محمود سعادت در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه حضور دانشجویان در دانشگاه صنعتی شریف به صورت پلکانی و تدریجی در حال انجام است، اظهار کرد: در حال حاضر گروهی از دانشجویان برای شرکت در کلاسهای حضوری به دانشگاه بازگشته‌اند و سایر دانشجویان نیز به تدریج به دانشگاه بازمی‌گردند و امتحانات پایان ترم همه دانشجویان به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

دکتر سعادت ادامه داد: از شنبه ۲۰ فروردین ماه همه دانشجویان مقطع دکتری، دانشجویان ورودی ۹۹ مقطع کارشناسی و بخشی از دانشجویان کارشناسی ارشد برای از شرکت در کلاسهای حضوری وارد دانشگاه شدند و از فاصله ۲۰ فروردین تا شروع امتحانات(اول تیرماه ۱۴۰۱)،‌ بنا به شرایط تعداد کلاس‌های حضوری افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به دستورالعمل‌های بهداشتی جدید گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا ضوابط بهداشتی جدید را به ما اعلام کرده و شرایط برگزاری کلاس‌ها به نحوی است که همه آنها در کلاسها و خوابگاهها رعایت می‌شود. برای آن دسته از دانشجویان خوابگاهی که دارای علائم ابتلا به کووید-۱۹ هستند اتاق‌های جداگانه درنظر گرفته شده تا ابتلای گسترده میان دانشجویان به وجود نیاید.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه اگر موج جدید کرونا در کشور شیوع پیدا کند، این آمادگی را داریم که به شیوه آموزش مجازی بازگردیم، افزود: یکی از نکات قابل توجه در دوران آموزش غیرحضوری بحث ارزشیابی‌ها بود. بر این اساس به اساتید دانشگاه تاکید شده که ارزشیابی‌ها را به صورت مستمر انجام دهند تا اگر به دلیل اوج گیری مجدد بیماری نتوانستیم امتحانات را به صورت حضوری برگزار کنیم، نتایج ارزیابی در طول ترم را مد نظر قرار دهیم.

دکتر سعادت با اشاره به برگزاری کلاس‌های عملی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، بخش قابل توجهی از کلاس‌های عملی به صورت حضوری در حال برگزاری است. برای برخی از کلاس‌های عملی، در هفته‌های اول نیمسال جاری مباحث نظری دروس ارائه شده تا بخش عملی آنها به صورت حضوری در هفته های آتی انجام شود.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به تاریخ‌های بازگشت دانشجویان این دانشگاه اظهار کرد: ما تاریخ ۱۷ اردیبهشت و ۱۶ خرداد ماه را برای مراحل بعدی حضور دانشجویان در دانشگاه ها در نظر گرفته‌ایم تا بخشی دیگر از دانشجویان به خوابگاهها و کلاس‌ها بازگردند. تعطیلات پیش از این دو تاریخ فرصت مناسبی است که دانشجویان ساکن شهرستان به تهران بازگردند و در خوابگاهها ساکن شوند.

دکتر سعادت در رابطه با بازگشت به آموزش حضوری تصریح کرد: باید حضوری شدن کلاس‌ها و حضوری شدن دانشگاه را از هم تفکیک کرد. دانشگاه فعالیت‌های مختلفی دارد. فعالیت‌های پژوهشی ، حضور در مراکز رشد، فعالیت‌های فناورانه و شرکت‌های دانش بنیان بخشهای مهم دیگری از جریان دانشجویی داخل دانشگاه هستند که ما از ابتدای تیر ۱۴۰۰ این بخش‌ها را حضوری کردیم و برای آن دسته از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که برای انجام پایان نامه و رساله خود نیاز به حضور در دانشگاه داشتند، شرایط را علی رغم همه موج‌های کرونایی طوری فراهم کردیم که با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی، خللی در امور بوجود نیاید.

وی در این رابطه افزود: حتی در بدترین روزهای شیوع موج ششم کرونا، بیش از ۱۰۰۰نفر در خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی شریف حضور داشتند و نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در دانشگاه تردد می‌کردند.

دکتر سعادت با اشاره به ظرفیت کلاس‌های دانشگاه صنعتی شریف گفت: از قدیم، دو نوع ظرفیت برای کلاس‌ها در دانشگاه صنعتی شریف وجود داشته که با عنوان ظرفیت امتحان و ظرفیت کلاس شناخته می‌شود. در مواقع امتحانات فاصله‌گذاری صندلی‌ها رعایت می‌شود و موقع کلاس‌ها فواصل عادی است. در حال حاضر به دلیل لزوم رعایت مسایل بهداشتی، کلاس‌ها بر اساس ظرفیت امتحانی در حال برگزاری است تا فاصله اجتماعی رعایت شود و مشکلی در رابطه با ابتلا دانشجویان به کووید-۱۹ پیش نیاید.

انتهای پیام

کامپیر24 | بازگشت دانشجویان شریف به محیط دانشگاه “تدریجی” خواهد بود 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا