تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت دستور موقت یا دادرسی فوری چیست 2021

دانلود پاورپوینت دستور موقت یا دادرسی فوری چیست 2021

دانلود پاورپوینت دستور موقت یا دادرسی فوری چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت دستور موقت یا دادرسی فوری چیست

 

پاورپوینت دستور موقت یا دادرسی فوری چیست شامل 32 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان حقوق ، علوم سیاسی ، بازرگانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

دستور موقت یا دادرسی فوری، از جمله اقدامات تأمینی است که نقش ویژه‌ای را پیش از طرح دعوا یا پس از طرح آن یا در جریان طرح دعوای اصلی خواهان، ایفا می‌کند. دستور موقت امکانی است که در بیشتر موارد، ذی‌نفع یا وکیل وی تمایل دارند آن را به کار گیرند و دادگاه قانونا زمانی می‌تواند دستور موقت صادر کند که رسیدگی به آن امر فوریت داشته باشد؛ به این شکل که هرگاه چندروز یا حتی چندساعت تأخیر در رسیدگی، سبب ورود خسارت به یکی از اصحاب دعوا شود، می‌توان آن را از موارد دادرسی فوری به شمار آورد.

فوریت، اسم مصدر فور و در لغت به معنای فوری و بدون مهلت بودن، آمده است. بنابراین، اموری که تعیین تکلیف آنها فوریت دارد، کارهایی است که باید بدون مهلت، تکلیف آنها مشخص شود. فوریتِ امری، موضوعی است که تشخیص آن به صلاحدید دادگاهی که به درخواست رسیدگی می‌کند، واگذار شده است. بنابراین، نمی‌توان برای فوریت موضوع، معیار دقیقی بیان نمود و در خصوص هر پرونده، شرایط ممکن است از پرونده‌های دیگر کاملا متفاوت باشد.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه
درخواست دستور موقت
ویژگی‌های دستور موقت
مرجع صالح
پایان دستور موقت
پایان

 

عنوان : دستور موقت یا دادرسی فوری چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 324 کیلوبایت

تعداد صفحات : 32

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

دستور موقت یا دادرسی فوری چیست

دانلود پاورپوینت دستور موقت یا دادرسی فوری چیست 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا