تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت نظریه های هوش 2021

دانلود پاورپوینت نظریه های هوش 2021

دانلود پاورپوینت نظریه های هوش 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت نظریه های هوش

 

 فهرست مطالب:

نظریه های روان سنجی

بینه

اسپیرمن

لوئیس ترستون

گیلفورد

ورنون

نظریه های  عصبی – زیستی

هالستید

کتل

هب

نظریه های رشدی

پیاژه

 برونر

نظریه های شناختی

کرول

نظریه های معاصر

 بورکوفسکی

استرنبرگ

ثرندایک

گاردنر

 

بخشی از متن پاورپوینت :

نظریه های روان سنجی

رویكرد روان‌سنجی، بر این فرض مبتنی است كه هوش یك سازه یا صفت است كه در آن تفاوت‌های فردی وجود دارد. وجود تفاوت‌های آشكار بین عملكرد افراد، صرفنظر از ماهیت عامل ایجادكننده این تفاوت‌ها، نشان‌دهنده آن است كه مقدار این عامل در افراد مختلف برابر نیست. بنابراین می‌توان آن را مورد اندازه‌گیری قرار داد.
  طرفداران نظریه روان‌سنجی عمدتا برای سنجش هوش و توانایی‌های ذهنی از آزمون‌ها استفاده می‌كنند و توانایی‌های مختلف ذهنی را با اجرای آزمون‌ها به صورت كمی توصیف می‌كنند.اگرچه بیشتر روان‌سنج‌های اولیه مانند بینه، ابینگ‌هاوس و ورنیكه به شناخت ماهیت نظری هوش علاقمند بودند، در عمل آزمون‌هایی كه می‌ساختند به مسایل عملی، پیش‌بینی و طبقه‌بندی درست مبتنی بود. بدین‌ترتیب از همان آغاز در درون جنبش روان‌سنجی دو مسیر در پیش گرفته شد: یكی رویكرد عملی كه به مساله‌گشایی معطوف بود و دیگری رویكرد مفهومی كه به نظریه توجه داشت.

 

بینه

در سال 1881 دولت فرانسه از آلفرد بینه خواست آزمونی طراحی كند كه بتوان با آن كودكانی را تشخیص داد كه به علت كندذهنی نمی‌توانستند از برنامه‌های مدارس عادی استفاده كنند و با سرعت عادی یاد بگیرند و به برنامه‌های آموزشی ویژه نیاز داشتند. بینه در سال 1905 با همكاری روان‌شناس فرانسوی دیگری به نام سیمونمقیاسی را منتشر كرد و در سال‌های 1908 و 1911 نیز در آن تجدیدنظر كرد…

دانلود پاورپوینت نظریه های هوش 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا