اخبار روز

کامپیر24 | سیمان گران شد؟

کامپیر24 | سیمان گران شد؟

کامپیر24 | سیمان گران شد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت صمت، سیف‌الله امیری اظهار کرد: قیمت سیمان همان قیمتی است که در سال گذشته بوده و ماهانه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن سیمان در بورس کالا عرضه می‌شود که گاهی اوقات ۸۳۰ تا ۹۰۰ هزار تقاضا وجود دارد و ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن سیمان در بورس کالا بدون تقاضای خرید باقی می‌ماند.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت تصریح کرد: شرایط را طوری فراهم کرده‌ایم که همه بتوانند سیمان خریداری کنند و مشکلی از لحاظ خرید در بورس نداشته باشند، بنابراین شایعه گران شدن سیمان، کذب محض است.

وی ادامه داد: ممکن است قیمت‌ها در بورس کالا به علت کم‌وزیاد شدن قیمت پایه، نوسان داشته باشد؛ برای مثال در سال گذشته قیمت سیمان تا ۲۹ هزار تومان رسید، اما دوباره کاهش یافت و اکنون روی قیمت ۲۷.۵ تا ۲۸ هزار تومان در بورس عرضه می‌شود که به‌مرور زمان با توجه به افزایش عرضه در بورس به‌طور یقین قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند.

امیری بیان کرد: قیمتی که به‌دست مصرف‌کننده می‌رسد، به‌طورمعمول با احتساب ارزش‌افزوده و هزینه‌های حمل، بین ۳۴ تا ۴۰ هزار تومان است و اینکه گفته‌شده قیمت سیمان ۶۰ هزار تومان است، واقعیت ندارد.

۲۲۳۲۲۷

کامپیر24 | سیمان گران شد؟ 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا