زوج و خانواده

کامپیر24 | درخواست کمک صلیب‌سرخ روسیه از هلال‌احمر ایران

کامپیر24 | درخواست کمک صلیب‌سرخ روسیه از هلال‌احمر ایران

کامپیر24 | درخواست کمک صلیب‌سرخ روسیه از هلال‌احمر ایران

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، پاول ساوچک عصر امروز  ۲۳ فروردین در دیداری آن‌لاین و مجازی، از رئیس جمعیت هلال احمر ایران درخواست کمک بشردوستانه کرد و گفت: تاکنون ۶۷۵ هزار آواره که ۱۳۰ هزار نفر از آن‌ها کودک هستند؛ از شرق اوکراین به روسیه آمده‌اند و محتاج اسکان و غذا هستند.

رئیس صلیب‌سرخ روسیه، از دکتر پیرحسین کولیوند برای دریافت کمک‌های بشردوستانه ایران جهت اسکان و تامین نیازهای اولیه آوارگان شرق اوکراین، تقاضای همکاری کرد.

با تمرکز جنگ و صف‌آرایی نظامیان روس در شرق اوکراین، موج پناهندگان از دونباس به روسیه افزایش یافته است. رئیس صلیب‌سرخ روسیه گفت: ۶۷۵ هزار آواره که ۱۳۰ هزار نفر از آن‌ها کودک هستند خود را به خاک روسیه رساندند و ما تاکنون توانسته‌ایم تنها برای ۱۱ هزار کودک و ۱۹ هزار بزرگسال، خدمات اسکان را فراهم کنیم. بنابراین از جمعیت‌های ملی و به‌خصوص جمعیت هلال‌احمر ایران درخواست کمک داریم.

 در این دیدار دکتر پیرحسین کولیوند گفت: جمعیت هلال احمر ایران در تاریخ یکصد ساله خود تجارب متعددی از شرکت در عملیات‌های بین‌المللی پاسخ به سوانح طبیعی و انسانی داشته‌است و در روزهای آغازین این مخاصمه برای حضور در مرز لهستان جهت خدمت‌رسانی به آوارگان اوکراینی اعلام آمادگی کرده بود تا در صورت لزوم تیم‌های درمان اضطراری برای کمک به بهداشت و درمان آوارگان را اعزام کند.

او یادآوری کرد: جمعیت ایران تنها هلال‌احمر در دنیا است که در کنار تعدادی از جمعیت‌های ‌صلیب‌سرخ بزرگ جهان، شریک راهبردی فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر برای اعزام تیم‌های درمان اضطراری در پاسخ به سوانح و مخاصمات بین‌المللی است.

در ادامه، رئیس صلیب‌سرخ روسیه با ارائه گزارشی از اقدامات بشردوستانه گفت: برای عملیات باز پیوندی خانواده و جست‌وجوی مفقودین خط ارتباطی اعلام کردیم که تاکنون بیش از ۷ هزار تماس برای درخواست جست‌وجو و ثبت مفقودی داشته‌است.

او افزود: تاکنون ۱۸۰ هزار تن اقلام زیستی و غذایی و همچنین ۱۰ هزار کوپن برای تهیه بسته‌های بهداشتی و ۵ هزار کوپن برای خرید رایگان مواد غذایی از فروشگاه‌ها را در اختیار آوارگان قرار داده‌ایم و ۱۰۰ روانشناس برای کاهش آسیب‌های روانی به اردوگاه‌ پناهندگان اعزام شده‌اند.

پاول ساوچک همچنین  از انتشار استمداد و گواهی درخواست کمک از طریق فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر برای جمع‌آوری مبلغ ۱۰۰ میلیون فرانک سوئیس خبر داد.

انتهای پیام

کامپیر24 | درخواست کمک صلیب‌سرخ روسیه از هلال‌احمر ایران 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا