زوج و خانواده

کامپیر24 | فراهم نبودن شرایط کار؛ مهمترین مشکل معتادان بهبودیافته بعد از خروج از کمپ‌

کامپیر24 | فراهم نبودن شرایط کار؛ مهمترین مشکل معتادان بهبودیافته بعد از خروج از کمپ‌

کامپیر24 | فراهم نبودن شرایط کار؛ مهمترین مشکل معتادان بهبودیافته بعد از خروج از کمپ‌

به گزارش ایسنا، سرهنگ محمد بیدمشکی در یک گفتگوی رادیویی در مورد ساماندهی معتادان متجاهر گفت: در روند بهبود معتادان مشکل اساسی فراهم نبودن شرایط کار برای آنها بعد از خروج از مراکز و کمپ‌های درمانی است

وی با بیان اینکه بعد از بهبود معتادان ستاد مبارزه با مواد مخدر، بهزیستی و ادارات متولی می‌بایست شرایط ایجاد شغل و بکارگیری معتادان بهبود یافته را فراهم کنند بیان کرد: ایجاد شغل برای معتادین متجاهر وظیفه پلیس نیست و پلیس تنها وظیفه دستگیری و روانه کردن آنها به مراکز نگهدارای و درمان را دارد و بر روند بهبود آنها در مراکز نظارت می‌کند.

بیدمشکی با اشاره به اینکه پلیس نسبت به ظرفیت‌های موجود کار جمع آوری معتادین را به خوبی انجام می‌دهد بیان داشت: در صورتی که در ستاد مبارزه با مواد مخدر ایجاد ظرفیت شود و برابر پروتکل‌ها اجازه بدهند پلیس آمادگی دارد ظرف مدت ۴ الی ۵ روز تهران را از معتادین متجاهر پاکسازی کامل کند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی شرق تهران با تاکید بر اینکه بخشی از معتادین متجاهر در کمپ‌ها و مراکز بهبودی کامل می‌یابند اظهار داشت: سازمان بهزیستی می‌تواند با آموزش مهارت به معتادین بهبود یافته کمک کند.

در ادامه این گفت‌وگو احمد آریانژاد نماینده سابق مجلس و کارشناس اعتیاد نیز با تاکید بر اینکه بزرگترین سرمایه هر کشوری نیروی انسانی آن کشور است گفت: متاسفانه به دلایل مختلفی به سمت معضل اعتیاد پیش می‌رویم و هر روز شاهد آسیب‌های ناشی از افزایش اعتیاد اعم از کاهش سن اعتیاد، افزایش معتادان متجاهر و افزایش تعداد معتادان زن و.. هستیم.

وی افزود: برای پیشگیری از اعتیاد باید به سمت آموزش خانواده‌ها و آموزش فرزندان در مدارس حرکت کرد و ایجاد سرگرمی‌های مفید و اشتغال از مهمترین اقدامات در پیشگیری از اعتیاد نسل جوان کشور است.

آریا نژاد با اشاره به گسترده شدن معضل اعتیاد در سطح کشور بیان کرد: دولت و مردم در بحث اعتیاد نباید از هم تفکیک شوند و باید دستگاه‌ها با مشارکت مردم در پیشگیری و کاهش اعتیاد کار بسیج گونه انجام دهند.

انتهای پیام

کامپیر24 | فراهم نبودن شرایط کار؛ مهمترین مشکل معتادان بهبودیافته بعد از خروج از کمپ‌ 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا